TVP przekazało zdumiewające wiadomości. Polityk PiS i jego syn zostali zatrzymani, powód rozwścieczy Polaków

TVP przekazało zdumiewające wiadomości. Polityk PiS i jego syn zostali zatrzymani, powód rozwścieczy Polaków Źródło: .

TVP podzieliło się zaskakującymi wiadomościami. Poranne informacje mogą nie zadowolić milionów Polaków. Zatrzymano bowiem polityka Prawa i Sprawiedliwości oraz kilka innych osób. Powód oburzy każdego.

TVP przekazało szokujące informacje o zatrzymaniu polityka PiS. Rzecznik CBA potwierdził i wytłumaczył, że chodziło o dość haniebne czyny. W Polsce są karalne.

TVP: zatrzymano Stanisława K., jego syna oraz jeszcze jedną osobę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zadziałało błyskawicznie. Zatrzymano nie tylko byłego senatora PiS, Stanisława K., ale również jego syna, oraz - co zaskoczyło wielu - dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Informację podano między innymi w Panoramie, a niepokojące wiadomości potwierdził rzecznik CBA, Temistokles Brodowski.

Tym, co może oburzyć wielu, jest fakt, że zarówno były senator PiS, jak i pozostali podejrzani, zostali zatrzymani z powodu "podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”. W skrócie: chodzi o łapówki.

Stanisław K. zaprzeczył zarzutom, nie przyznaje się do winy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stanisław K., były senator PiS, a także jego syn usłyszą poważne zarzuty przyjmowania, a nie dawania łapówek. Dziennikarzom udało się dowiedzieć, że były to kwoty liczone w milionach złotych. Z kolei dyrektor PFRON usłyszy równie poważny zarzut wręczania korzyści majątkowej, które były kontraktami zawartymi z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach .

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
2. Polacy pokochali go za kultowe seriale na TVN, TVP i Polsacie. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat

Wcześniej Stanisław K. zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek przyjął łapówki. Jego polityczna kariera również nie toczy się zbyt dobrze: usłyszał odwołanie z pełnienia funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury, a w wyborach 2019 przegrał ze swoim asystentem, również z PiS. Ponadto zrezygnował z prezesowania w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, ponieważ - jak uargumentował - zarzuty "utrudniają mu pełnienie funkcji" i "stanowią duże obciążenie".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 13. emerytura będzie niższa. Seniorom wydrą z rąk część ich pieniędzy
  3. Chłopaki do wzięcia są wyreżyserowani? Asia się wygadała i powiedziała za dużo, fani będą rozczarowani
  4. Nie żyje Wojciech Wójtowicz. Okoliczności śmierci są okropne, w sieci pojawiły się zdjęcia
  5. Tragiczny początek ferii. 11 osób nie żyje, ponad 200 rannych

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News