TVP przekazała ponurą wiadomość. Nie żyje wielki Polak

TVP przekazała ponurą wiadomość. Nie żyje wielki Polak Źródło: .

TVP przekazała bardzo smutną wiadomość. Media obiegły informacje o śmierci wybitnego Polaka, patrioty, a przede wszystkim wzoru do naśladowania dla setek tysięcy obywateli naszego kraju.

TVP podała dalej wiadomość o śmierci wybitnego Polaka. Niestety, jesteśmy dzisiaj zmuszeni pożegnać generała Tadeusz Bieńkowicza ps. Rączy, żołnierza AK i odznaczonego wieloma wyróżnieniami uczestnika walk o niepodległą Polskę.

TVP poinformowała o śmierci wybitnego Polaka

Przykre informacje o śmierci 94-letniego generała jako pierwszy przekazał Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

- Bardzo smutna wiadomość. Na Wieczną Wartę odszedł dziś generał Tadeusz Bieńkowicz, kawaler Orderu Virtuti Militari, Niezłomny Rycerz Dobrej Sprawy. Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym - napisał w oświadczeniu dyrektor UdSKiOR.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tadeusz Bieńkowicz rozpoczął udział w II wojnie światowej w baonie frontowym harcerzy w Lidzie. Po trzech latach pełnił już służbę w Armii Krajowej w ramach jednostki operującej na terenie Okręgu Nowogródzkiego. Już w roli dowódcy grupy szturmowej zasłynął dzięki akcji odbicia więźniów przetrzymywanych w Lidzie. Za to dokonanie otrzymał po latach Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Widzowie go kochali, zmarł po nagłej chorobie

2. Małgosia poszła na imprezę i słuch po niej zaginął. 815 dni więzili ją, przywiązaną do łóżka bezustannie bili i gwałcili

Już po wojnie, aż do 1950 roku, działał pod przykrywką w konspiracji Ruchu Oporu Armii Krajowej. Za swoją działalność został zatrzymany przez Urząd Bezpieczeństwa w Trójmieście. Po trwających miesiącami torturach i przesłuchaniach został ostatecznie skazany na karę śmierci. Wyrok ostatecznie zmieniono na dożywocie. W 1956 roku jego kara została anulowana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
  3. Nawet 10 tysięcy złotych "na głowę" dla seniorów. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków może dostać ogromne pieniądze
  4. Używasz mięsa z kurczaka do gotowania rosołu? Mistrzowie kuchni wskazują, gdzie popełniasz najbardziej karygodny błąd
  5. Samochód przejechał mamę na oczach małego dziecka. Reakcja jej synka uchwycona na wideo porusza najtwardsze serca

źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News