TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata Źródło: pikio.pl

TVP dzisiejszego poranka przekazała najgorsze z możliwych wieści. Niestety nie żyje uwielbiany ksiądz, który zmarł w tragicznych okolicznościach. Trudno uwierzyć, że już nigdy nie odprawi mszy swoim wiernym. Miał zaledwie 34 lata i jeszcze wiele mógł osiągnąć. Wszystko przekreśliła chwila, ratownicy byli bez szans. Potwierdziły się smutne wiadomości.

TVP zamieściło informację o śmierci 34-letniego księdza. Okoliczności jego śmierci są wyjątkowo tragiczne i ratownicy mimo wysiłku nie zdołali go uratować. Akcja sama w sobie również nie należała do najłatwiejszych, co potwierdzili specjaliści dobrze znający teren, gdzie doszło do zdarzenia.

TVP: w Tatrach zmarł ksiądz Jaromir Buczak

TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość o śmierci cenionego duchownego Jaromira Buczaka. Ksiądz spędzał wolne chwile w Tatrach i to właśnie tam doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł. TOPR w środę wczesnym popołudniem otrzymał zgłoszenie, że spadł jeden z turystów wspinających się na Rysy w wyższych partiach gór, gdzie znajduje się fragment zabezpieczony łańcuchami. Niestety kiedy helikopter dotarł na miejsce, było już za późno. Rodzina, przyjaciele oraz parafianie nie mogą uwierzyć w tę tragedię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Odszedł uwielbiany kapłan

Ksiądz Jaromir Buczak poświęcił w się pracy z młodzieżą i świetnie się z nią dogadywał. Potrafił trafić do młodego człowieka, dlatego ta strata jest tym większa. Jak podaje TVP posługę pełnił od 2013 roku i pracował w parafii Trzciana k. Bochni, dodatkowo TVP powołując się na informacje przekazane przez portal gosc.pl przekazuje, że pełnił on funkcję dekanalnego asystenta młodzieży dekanatu lipnickiego, asystentem oddziału KSM Trzciana. 

- Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego bliskich - przeczytać można na profilu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata
2. Jakie maseczki najlepiej chronią przed koronawirusem? Eksperyment naukowców rozwiewa wszelkie wątpliwości
3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Piękna pogoda zachęca do górskich wędrówek

Śmierć zaledwie 34-letniego kapłana, o którym poinformowała TVP to kolejny tego typu przypadek w ostatnich dniach. Wczoraj informowaliśmy, że słowackie służby dotarły do innego młodego mężczyzny, który również spadł w wyższych partiach gór. Polak także zginął na miejscu i nie było możliwości, aby go uratować. Pamiętajmy, że góry to potężny żywioł i nigdy nie należy go lekceważyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W całej Polsce zamkną się wszystkie sklepy od soboty. Część z nich będzie otwarta niemal całą dobę dziś i jutro
  2. Wprost z nieba runął do Wisły. Napływają niepokojące informacje, są poszkodowani
  3. Ogień zaczął trawić wszystko, na miejscu pilnie pracują strażacy. W polskiej miejscowości spełnia się najczarniejszy scenariusz
  4. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
  5. Lidl ma najnowszą propozycję tuż przed wakacyjnym weekendem. Będzie rozdawał napoje procentowe za darmo

Źródł: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News