TVP wkrótce usłyszy zarzuty? Chodzi o manipulację, padły mocne oskarżenia

TVP wkrótce usłyszy zarzuty? Chodzi o manipulację, padły mocne oskarżenia Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

TVP już niedługo otrzyma pozew sądowy? Wszystko wskazuje na to, że Telewizja Polska odpowie za prezentowane w serwisach informacyjnych wiadomościach dotyczących dwóch wypadków, które wydarzyły się w stolicy. Ratusz zapowiedział konkretne kroki, padły mocne słowa.

TVP zmanipulowało fakty i teraz za to odpowie? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stołeczny ratusz zdecyduje się na podjęcie kroków prawnych w związku z informacjami, jakie Telewizja Polska przekazała w związku z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie. 

Czy TVP wkrótce usłyszy zarzuty? Wszystko na to wskazuje

TVP w ostatnim czasie było mocno krytykowane w związku z wyraźną stronniczością oraz prezentowaniu niesprawdzonych treści i właśnie to zarzuca Telewizji Publicznej stołeczny ratusz, który głośno mówi o tym, że czuje się pokrzywdzony w związku z treściami prezentowanymi przez "Wiadomości". Sprawę skomentowała rzecznik prasowa ratusza. Słuchając jej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że decyzja została już podjęta. Wywiad udzielony "Gazecie Wyborczej" jasno wskazuje na to, że miasto stołeczne Warszawy nie zgadza się na treści prezentowane przez TVP i uważa je za jawne nadużycie ze strony dziennikarzy. Według portalu Onet Telewizja Publiczna już niedługo otrzyma pozew.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Chodzi o wypowiedzi na temat wypadków warszawskich autobusów

TVP szeroko komentowała dwa wypadki z udziałem warszawskich autobusów i jednoznacznie wskazywała winnego oraz wytykała rzekomo nieodpowiedni sposób zarządzania miastem przez Rafała Trzaskowskiego. Okazało się również, że informacja przekazana przez TVP jakoby kierowca biorący udział w drugim wypadku również był pod wpływem narkotyków nie była prawdziwa.

- Nie dajmy sobie wmówić, że narkomani prowadzą autobusy w Warszawie. To jest tak oburzające i tak nieprawdopodobne. Nie zgadzamy się na to. Medialna nagonka może zniszczyć życie uczciwym ludziom - powiedziała cytowana przez Onet rzeczniczka prasowa ratusza, Karolina Gałecka. To nie jedyne słowa jakie rzeczniczka skierowała do TVP oraz wszystkich odbiorców mediów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

Większość tych informacji była manipulacją

- [...] w ciągu ostatnich dni mieliśmy do czynienia z falą manipulacji, kłamstw i podłych insynuacji ze strony telewizji rządowej. Cierpi na tym nie tylko dobre imię Warszawy, ale przede wszystkim cierpią ludzie, którzy są pomawiani i szykanowani - mówiła "Gazecie Wyborczej" Gałecka cytowana przez Onet. Oficjalnie nie potwierdzono, że warszawski ratusz wszedł na drogę sądową z TVP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zdjęcie spod lokalu wyborczego zwala z nóg. Mieszkańcy dawno nie widzieli nic podobnego
  6. Nagle Kinga Duda podeszła do mikrofonu. Na oczach wszystkich nie wytrzymała i zaczęła mówić co myśli

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News