TVP: Koniec upałów. RCB ma tylko jedną prośbę do Polaków, błagają żeby tego unikać

TVP: Koniec upałów. RCB ma tylko jedną prośbę do Polaków, błagają żeby tego unikać Źródło: picryl.com/

TVP przekazało dalej informacje RCB na temat środków bezpieczeństwa podczas zbliżających się zmian pogodowych. Wygląda na to, że nie będzie upałów, ale to nie znaczy, że będzie lepiej. Wystosowano specjalną prośbę do mieszkańców zagrożonych województw.

TVP poinformowało o specjalnym komunikacie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, który ma przygotować Polaków, na zbliżające się zmiany pogodowe. Koniec upałów był długo wyczekiwany, ale to wcale nie oznacza pozytywnych wiadomości. Pogoda wcale nie będzie lepsza - RCB wystosowało specjalną prośbę.

TVP informuje o zmianach pogodowych. Alert dostało 12 województw

Wygląda na to, że zamiast smażyć się w słońcu, będziemy ukrywać się w domach przed nieprzyjaznymi zjawiskami atmosferycznymi. RCB ostrzegło aż 12 województw, o dużym nasileniu burz, oraz silnym wietrze, który może spowodować niemałe szkody dla naszego zdrowia i majątku. W trakcie wyładowań może dojść do opadów gradu i przerw w dostawach prądu z powodu uszkodzenia linii energetycznych.

Alerty rozesłano w następujących województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, w części pomorskiego, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim. Alerty obowiązują aż do 15 czerwca, do godziny 6 rano.

Specjalna prośba RCB, błagają o to, żeby tego unikać

Jak podała Anna Adamkiewicz z RCB, w trakcie trwania alarmów, wiatr może sięgnąć w porywach do 115 km/h. To będą naprawdę silne powiewy, które mogą powodować niemałe zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego zaapelowano o pamiętanie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

- Przede wszystkim, w czasie burzy, jeżeli możemy, zostańmy w domu i nie wychodźmy na zewnątrz. Pamiętajmy o tym, aby usunąć z parapetów, z balkonów, wszystkie przedmioty, które poniesione wiatrem, mogą zagrozić naszemu życiu i zdrowiu. Pamiętajmy także o tym, aby zadbać o zwierzęta, które są pod naszą opieką. Jeżeli mamy na przykład psa, który mieszka stale w budzie na dworze, upewnijmy się, że jest bezpieczny - powiedziała Adamkiewicz.

Ponadto, RCB poprosiło, aby unikać stania pod drzewami, czy parkowania tam samochodów. Wiatr będzie na tyle silny, że może nawet uszkodzić drzewa, np. urwać konar. Spadające, ciężkie gałęzie mogą zagrażać naszemu życiu, jak i poważnie uszkodzić nasz dobytek, w tym samochody. Dlatego zaleca się, aby w trakcie burz i wichur trzymać się z dala od drzew i lasów.

  1. Spektakularna metamorfoza Kingi Dudy! Nie uwierzycie, co postanowiła zrobić ze swoim wyglądem
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu