11-latek skonał w domu dziecka. Ujawniono przyczynę zgonu, może spotkać tysiące innych dzieci

11-latek skonał w domu dziecka. Ujawniono przyczynę zgonu, może spotkać tysiące innych dzieci Źródło: unsplash / Kelly Sikkema

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP doszło do prawdziwej tragedii. Chłopiec w wieku 11-lat zmarł w domu dziecka, w którym przebywał. Przyczyna zgonu daje wiele do myślenia, ponieważ może spotkać każde dziecko. Warto z tego wyciągnąć wnioski i uważać.

TVP przekazało informacje o śmierci 11-letniego chłopca. Wskazane zostały również skłaniające do przemyśleń okoliczności dotyczące przyczyny zgonu. Miejscem, w którym doszło do całego tragicznego w skutkach zdarzenia był dom dziecka

Śmiertelna w skutkach zabawa

Zgodnie z przekazanymi przez TVP informacjami całe zajście miało miejsce domu dziecka w Sosnowcu. Miejsce, które powinno być schronieniem dla pokrzywdzonych przez los dzieci, okazało się dla jednego z nich ostatnim, w jakim miał przebywać. 11-letni Piotruś zmarł podczas zabawy z dwójką starszych braci wieku 12 i 14 lat. Początkowo nic nie zapowiadało, że dojdzie do tragedii. 

Cała sprawa podała w wątpliwość należyty nadzór i opiekę nad dziećmi w placówce opiekuńczo-wychowawczej. W tej kwestii będzie prowadzone dalsze śledztwo. Natomiast jak donosi TVP, działania podjęte w celu ustalenia przyczyny zgonu umożliwiły ustalenie powodu. To może spotkać każde dziecko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP podaje przyczynę zgonu

Zgodnie z informacjami podanymi przez TVP do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony piątek popołudniu. Po powrocie ze szkoły dzieci przystąpiły do wspólnej zabawy. Nagle jeden z podopiecznych poinformował swoich opiekunów, że 11-letni Piotruś zaczął się dusić. Po nieskutecznej próbie udrożnienia dróg oddechowych chłopca zostały wezwane służby medyczne. Niestety po ich przyjeździe lekarz stwierdził zgon dziecka. 

Trzech braci zdecydowała się na wspólną zabawę po szkole. Niestety zakończyła się śmiercią 11-latka, który zmarł na skutek uduszenia. Jak podaje TVP, podczas sekcji zwłok w tchawicy dziecka znaleziono pionek do gry. To przyczynił się do śmierci chłopca. - Kwestia bezpośredniego przyczynienia się do śmierci dziecka wyjaśniła się po opinii sekcyjnej, ale w dalszym ciągu będziemy badać kwestię nadzoru i opieki nad dzieckiem. W tym zakresie czynności w dalszym ciągu będą podejmowane - poinformował prokurator.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy

2. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Coś takiego może zdarzyć się zawsze i wszędzie. Warto przestrzegać swoje dzieci przed braniem do ust małych elementów takich jak pionki do gry. Ich utknięcie może być fatalne w skutkach. Należy też pilnować swoich pociech i szybko reagować w przypadku wszelkich wypadków. Niektóre z nich mogą wydawać się z pozoru błahe, jednak mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Nie żyje Polka, która przebywała w Chinach pogrążonych w epidemii. Rozpaczliwy apel jej rodziny
  4. Noworodek gigant przyszedł na świat. Lekarzy wmurowało gdy go zobaczyli, jego rozmiary są naprawdę gigantyczne
  5. Kamera uchwyciła, co mama robiła sam na sam z noworodkiem. Mąż zobaczył film i błyskawicznie zareagował, prawda okazała się powalająca

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News