Wszyscy oglądali jego filmy, niestety nie żyje. TVP przekazało najgorsze wiadomości

Wszyscy oglądali jego filmy, niestety nie żyje. TVP przekazało najgorsze wiadomości Źródło: .

TVP przekazało smutne wieści, nie żyje słynny mężczyzna. Wszyscy oglądali jego filmy, to wielka strata dla świata kina. Fani są pogrążeni w żałobie.

TVP przekazało informacje o śmierci cenionego reżysera. Mężczyzna odszedł we wtorek 11 lutego 2020 roku, miał 81 lat. Jego wyjątkowe obrazy doceniali krytycy filmowi na całym świecie. Fani twórczości zmarłego artysty są w żałobie, to wielka strata dla filmowego świata.

TVP przekazało informacje o odejściu słynnego artysty

Media obiegły wieści o śmierci cenionego niemieckiego reżysera Josepha Vilsmaiera. Mężczyzna zmarł w wieku 81 lat. Odszedł we wtorek 11 lutego w Monachium. Polscy widzowie mogą skojarzyć nazwisko artysty z głośnym dramatem wojennym pt. "Stalingrad" nakręconym w 1993 roku. 

Również inne filmy znanego reżysera podejmowały trudny temat II wojny światowej. Vilsmaier stoi za takimi obrazami, jak "Rama dama" z 1990 roku, "Leo i Klara" z 2002 oraz "Gustloff: rejs ku śmierci" z 2008 roku. Jego adaptacja powieści austriackiego pisarza Roberta Schneidera "Brat snu" była nominowana do Złotego Globu w 1995 roku dla najlepszego filmu zagranicznego.

Reżyser zmarł w Niemczech, miał 81 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Reżyser jest również autorem filmów biograficznych, m.in. "Marlene" o życiu niemieckiej aktorki Marleny Dietrich oraz "Nanga Parbat" o wyprawie himalajskiej braci Messnerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
2. Mieszkańcy są zrozpaczeni, choroby nie dało się pokonać. Właśnie podano informację o śmierci Danuty
3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Mężczyzna urodził się 24 stycznia 1939 roku w Monachium. Swoją karierę reżyserską rozpoczął niezwykle późno, miał już niemal 50 lat. Zadebiutował w 1988 roku filmem "Jesienne mleko". W 1986 poślubił czeską aktorkę Danę Vavrovą. Kobieta była młodsza od męża o 28 lat, zmarła na raka w 2009 roku, w wieku 42 lat. Małżeństwo doczekało się trzech córek - Janiny, Theresy i Josefiny. Wszystkie są dzisiaj aktorkami. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemie
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Kamera nagrała co ojciec robił z córką w jej pokoju. Gdy wszystko zobaczyła jego żona, stanęła jak wryta
  4. Nic nie zwiastowało dramatu, jak grom z nieba. Anna Lewandowska na skraju, smutne wydarzenia nie dają jej spokoju od lat
  5. Ostatnie zdjęcie małej Madzi z Katarzyną W. Jeden szczegół jest przerażający, potem wydarzył się dramat

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News