Twierdzi, że "Szatan chce zawładnąć swiatem". Właśnie dołączyła do rady programowej TVP

Twierdzi, że "Szatan chce zawładnąć swiatem". Właśnie dołączyła do rady programowej TVP Źródło: YouTube/Zjazd Polonii

Nowa członkini Rady Programowej TVP przez 40 lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej katolickiego tygodnika "Niedziela". Nigdy nie ukrywała swoich konserwatywnych poglądów. Wierzy między innymi w to, że Szatan przez aborcję próbuje przejąć władzę nad światem.

TVP podejmuje decyduje się na kolejne zmiany personalne. Tym razem do ich Rady Programowej dołączy Lidia Dudkiewicz, była redaktorka naczelna katolickiego tygodnika "Niedziela". Kobieta znana jest z ostrych wypowiedzi na temat środowisk LGBT i aborcji, a także z konserwatywnych poglądów w kwestii tożsamości narodowej i religijnej. 

TVP zatrudnia redaktorkę naczelną katolickiego tygodnika

Zgodnie z decyzją Rady Mediów Narodowych Lidia Dudkiewicz wkrótce dołączy do osób decydujących o ramówce TVP. Wnioskując z jej wykształcenia oraz przekonań, które do tej pory niejednokrotnie wygłaszała na łamach tygodnika "Niedziela", można wnioskować, że jej wkład w program TVP będzie miał określony, narodowo-religijny ton. 

Lidia Dudkiewicz przez około 40 lat była związana z religijnym czasopismem. Przez pięć lat pełniła w nim funkcję redaktorki naczelnej. Studiowała teologię, pedagogikę osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz podyplomowo skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Nowa pracowniczka TVP niejednokrotnie atakowała środowiska LGBT

Jej wypowiedzi na łamach tygodnika "Niedziela" niejednokrotnie uderzały w mniejszości seksualne. Redaktorka krytykowała m.in. akcję "Tęczowy Piątek", która miała zwrócić uwagę uczniów na problematykę środowisk LGBT i zachęcić ich do tolerancji oraz otwarcia na inność.

- Uwaga rodzice! Aktywiści homoseksualni wchodzą albo próbują wejść do polskich szkół. Na 26 października br. w ponad 200 placówkach zaplanowali deprawacyjną akcję pod nazwą "Tęczowy piątek" - pisała wówczas Lidia Dudkiewicz, która odczytuje akcję jako zagrożenie dla tradycyjnych wartości rodzinnych.

Redaktorka uważa, że "Szatan chce zawładnąć światem"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lidia Dudkiewicz znana jest też z tego, że widzi silne powiązanie między wartościami narodowymi i religijnymi. Nie ogranicza się to jedynie do jej definicji polskości. Nowa członkini Rady Programowej TVP uważa, że religijność wpisana jest również w definicję europejskości, ignorując m.in. laicką kulturę od dawna przeważającą chociażby we Francji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

- Wydaje się, że szatan chce zawładnąć światem i wyjątkowo kusi ludzi - twierdziła Dudkiewicz w tekście o aborcji.

Redaktorka "Niedzieli" niejednokrotnie udzielała także komentarza na tematy polityczne. Lidia Dudkiewicz uważa bowiem, że 90% polskiej prasy regionalnej znajduje się "w rękach obcego, głównie niemieckiego kapitału, ulokowanego w wielkich medialnych koncernach i stosują totalitarną przemoc informacyjną, kształtując świadomość obcą polskiej racji stanu".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News