TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje Źródło: Pikio.pl

TVP przekazało tragiczne informacje na temat śmierci wielkiego, zasłużonego Polaka. Jego niespodziewane odejście wywołało przejmujący smutek wśród rzesz Polaków. Ciężko uwierzyć w to, co się stało. Zmarły bohater miał na koncie liczne nagrody i odznaczenia. Jego sylwetka na zawsze zapisze się na kartach historii naszego kraju.

TVP poinformowało o niespodziewanej śmierci generała broni, Henryka Tacika. Zasłużony wojskowy był pierwszym polskim przedstawicielem wojskowym przy NATO, a także pierwszym dowódcą operacyjnym. To nieodżałowana strata dla wszystkich Polaków. Generał był bardzo zasłużonym człowiekiem. Składamy wyrazy szczerego współczucia dla jego bliskich, przyjaciół, współpracowników i podwładnych.

TVP poinformowało o śmierci generała Henryka Tacika

- Z żalem przekazujemy informację, że wczoraj na wieczną wartę odszedł pierwszy Dowódca Operacyjny, Pan generał broni, Henryk Tacik. Dzisiaj, w dniu wielkiego smutku, spowodowanego odejściem zasłużonego  oficera, pragniemy podkreślić, że Pan generał pozostanie niedoścignionym wzorcem i drogowskazem dla wielu żołnierzy, dla których zaszczytem było służyć pod jego dowództwem. W pamięci swoich żołnierzy pozostanie przełożonym, który bez względu na okoliczności, odznaczał się trzeźwością sądów i przenikliwością myśli. Żegnając Pierwszego Dowódcę Operacyjnego, wyrażamy naszą wdzięczność za pozostawioną spuściznę. Szczególnie dziękujemy za współtworzenie dowództwa, które każdego dnia kontynuuje swoją misję w wielu zakątkach świata - napisano na stronie internetowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN poinformowało, że generał Henryk Tacik jako pierwszy stanął na czele Dowództwa Operacyjnego, struktury, która w skład wojska polskiego weszła przed czternastoma laty. Jej zadaniem jest dowodzenie krajowymi siłami zbrojnymi wydzielanymi do służby poza granicami kraju. Odpowiada również za organizację polskiej przestrzeni powietrznej. W 1998  roku wojskowy został wyznaczony na stanowisko polskiego partnerskiego przedstawiciela wojskowego przy Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, zostając tym samym pierwszym polskim przedstawicielem wojskowym przy Komitecie Wojskowym NATO. Jednocześnie pełnił funkcję polskiego przedstawiciela wojskowego przy Komitecie Wojskowym Unii Zachodnioeuropejskiej, a później również Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni

Zmarły generał urodził się w 1947 roku w w Ostrowie Wielkopolskim. Jako siedemnastolatek wstąpił w szeregi wojska, zostając słuchaczem Oficerskiej Szkoły Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu. Wkrótce objął stanowisko dowódcze w 12. Pułku Pontonowym w Szczecinie. Dowodził również 17. batalionem saperów 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, 7. Pułkiem Pontonowym w Dęblinie i 2. Brygadą Saperów w Kazuniu. Pełnił funkcję szefa Wojsk Inżynieryjnych. Ukończył Akademię Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Akademię Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych w Moskwie. Był słuchaczem Narodowego Uniwersytetu Obrony w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju przejął obowiązki szefa Zarządu Dowodzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Na swoim koncie miał liczne nagrody honorujące lata służby wojskowej. Został odznaczony między innymi Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim OOP, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. To niejedyny wielki Polak, o którego śmierci informowaliśmy we wtorek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News