Milion osób ewakuowanych, 33 ofiary śmiertelne. TVP informuje o klęsce żywiołowej za granicą

Milion osób ewakuowanych, 33 ofiary śmiertelne. TVP informuje o klęsce żywiołowej za granicą Źródło: screen/TVP Info

TVP podało informacje o ogromnej katastrofie w Chinach. Potężny tajfun przetoczył się przez "państwo środka", powodując chaos komunikacyjny i ogromne straty. Na ten moment potwierdzono co najmniej kilkadziesiąt ofiar.

TVP informuje o tragicznych wydarzeniach w Chinach, do których dochodzi z powodu katastroficznych warunków pogodowych. Tajfun Lekima powoduje ogromne szkody i paraliżuje komunikacje. To dopiero początek walki Chińczyków z żywiołem.

TVP podał informacje o tajfunie w Chinach. Ogromne zniszczenia spowodowane przez żywioł

W sobotę we wschodnią część państwa środka, od wybrzeża uderzył tafjun Lekima. Całe wschodnie Chiny zostały sparaliżowane komunikacyjnie. W piątek rozpoczęto odwoływanie połączeń lotniczych oraz pociągów - gdyż droga wyruszenie pojazdów transportowych mogłoby grozić katastrofą.

Obecnie największe straty zostały odnotowane w prowincji Zhejiang. Tajfun Lekima nie skończył swojego "marszu" przez państwo środka. Obecnie przesuwa się na północ i zagraża kolejnemu regionowi kraju - Shandong, który już przygotowuje się na walkę z żywiołem. W tej prowincji również zaczęto odwoływać połączenia komunikacyjne.

TVP podał liczbę ofiar oraz poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez Tajfun

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje stacja, ulewny deszcz spowodował obsunięcie się ziemi. W efekcie zginęły 33 osoby, a 20 zostało uznanych za zaginionych. Rząd musiał ewakuować ponad milion obywateli, z powodu powodzi zalewających ich domostwa. Szacuje się, że efekty tajfunu odczuły aż 4 miliony mieszkańców państwa środka.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyźni o tych znakach zodiaku są najgorszymi mężami? Nie lubią sprzeciwu i się obrażają
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Ogromne są również straty materialne. Pomijając straty z odwołanych lotów i połączeń kolejowych - tajfun zniszczył domy oraz pola uprawne. Zniszczeniom uległy 34 tysiące budynków oraz 17 000 hektarów upraw. Chiński rząd szacuje straty na kwotę dwóch miliardów amerykańskich dolarów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News