Milion osób ewakuowanych, 33 ofiary śmiertelne. TVP informuje o klęsce żywiołowej za granicą

Milion osób ewakuowanych, 33 ofiary śmiertelne. TVP informuje o klęsce żywiołowej za granicą Źródło: screen/TVP Info

TVP podało informacje o ogromnej katastrofie w Chinach. Potężny tajfun przetoczył się przez "państwo środka", powodując chaos komunikacyjny i ogromne straty. Na ten moment potwierdzono co najmniej kilkadziesiąt ofiar.

TVP informuje o tragicznych wydarzeniach w Chinach, do których dochodzi z powodu katastroficznych warunków pogodowych. Tajfun Lekima powoduje ogromne szkody i paraliżuje komunikacje. To dopiero początek walki Chińczyków z żywiołem.

TVP podał informacje o tajfunie w Chinach. Ogromne zniszczenia spowodowane przez żywioł

W sobotę we wschodnią część państwa środka, od wybrzeża uderzył tafjun Lekima. Całe wschodnie Chiny zostały sparaliżowane komunikacyjnie. W piątek rozpoczęto odwoływanie połączeń lotniczych oraz pociągów - gdyż droga wyruszenie pojazdów transportowych mogłoby grozić katastrofą.

Obecnie największe straty zostały odnotowane w prowincji Zhejiang. Tajfun Lekima nie skończył swojego "marszu" przez państwo środka. Obecnie przesuwa się na północ i zagraża kolejnemu regionowi kraju - Shandong, który już przygotowuje się na walkę z żywiołem. W tej prowincji również zaczęto odwoływać połączenia komunikacyjne.

TVP podał liczbę ofiar oraz poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez Tajfun

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje stacja, ulewny deszcz spowodował obsunięcie się ziemi. W efekcie zginęły 33 osoby, a 20 zostało uznanych za zaginionych. Rząd musiał ewakuować ponad milion obywateli, z powodu powodzi zalewających ich domostwa. Szacuje się, że efekty tajfunu odczuły aż 4 miliony mieszkańców państwa środka.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyźni o tych znakach zodiaku są najgorszymi mężami? Nie lubią sprzeciwu i się obrażają
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Ogromne są również straty materialne. Pomijając straty z odwołanych lotów i połączeń kolejowych - tajfun zniszczył domy oraz pola uprawne. Zniszczeniom uległy 34 tysiące budynków oraz 17 000 hektarów upraw. Chiński rząd szacuje straty na kwotę dwóch miliardów amerykańskich dolarów.

Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu