TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik

TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik Źródło: David Tomaseti/Unsplash

Nie żyje Henryk Płóciennik. Przykrą wiadomość o śmierci malarza, grafika i rysownika przekazało TVP. Dla wielu fanów jego twórczości t ogromny cios. Polacy pogrążyli się w żałobie.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez TVP, nie żyje Henryk Płóciennik, polski malarz, grafik i rysownik. Artysta odszedł w wieku 87 lat.

TVP przekazuje smutne wiadomości 

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym odszedł nasz Przyjaciel Henryk Płóciennik. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w późniejszym terminie - pojawiło się w mediach społecznościowych. 

Tak o śmierci Henryka Płóciennika napisali jego przyjaciele na Facebooku. Wszechstronnie uzdolniony malarz jest autorem znanej kompozycji ukazującej kosmiczne piękno i ład świata. Jego najwspanialsze dzieła można oglądać z w muzeach w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu i Gdańsku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie żyje Henryk Płóciennik, wybitny Polak

Henryk Płóciennik przyszedł na świat 5 marca 1933 roku w Łodzi. Od lat 50. interesował się sztuką, jego pierwsze próby związane były z tworzeniem grafik i plakatów na temat bieżących wydarzeń. Jego pierwsza wystawa odbyła się w 1958 roku, a już w 1962 roku wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jako twórca sięgał do wielu form przekazu, najczęściej zajmował się grafiką, malarstwem oraz rysunkiem. Największą popularność dobyły prace przedstawiające kosmiczne piękno oraz ład świata, które można były oglądać nie tylko w Polsce, ale i na wystawach w Japonii, Kanadzie, Meksyku, Szwajcarii, Danii, Hiszpanii, Francji.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 27-letnia mistrzyni świata

Henryk Płóciennik był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany ze względu na swoją działalność. Otrzymał między innymi złoty medal ministra kultury i sztuki, a także medal honorowy za najlepsze prace na Dorocznej Wystawie Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Anna Lewandowska zachwyciła wszystkie Polki. Rewelacyjny przepis na mielone, niesamowity smak dzięki jednemu, tajemnemu składnikowi
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. Nowe informacje o Marcelinie Zawadzkiej. Przyznała się przed prokuratorem, ale tylko do dwóch zarzutów

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News