TVP przekazało ważne informacje. Komunikat dotyczy wszystkich nad polskim morzem, trzeba wiedzieć

TVP przekazało ważne informacje. Komunikat dotyczy wszystkich nad polskim morzem, trzeba wiedzieć Źródło: Pixabay/stronytwoichmarzen

Telewizja TVP wydała ważny komunikat dotyczący osób, którzy przebywają nad polskim morzem. Wszyscy powinni się z nim zapoznać, Główny Inspektorat Sanitarny dziś rano zaktualizował bieżące informacje w tej sprawie.

Jak podaje Telewizja TVP, Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat dotyczący aktualnych informacji na dotyczących stanu wody w kąpieliskach. Z zamieszczonymi danymi powinni zapoznać się wszyscy, którzy mieszkają lub chwilowo odwiedzają nadmorskie tereny, zwłaszcza jeśli mają zamiar zażywać kąpieli. 

Telewizja TVP przekazała ważny komunikat dotyczący stanu wód nad polskim morzem

W okolicach lata w wodach Morza Bałtyckiego bardzo często pojawiają się zakwity sinic. Ich skupiska nieustannie przenoszą się przez prądy morskie oraz wiatr. W związku z tym niektóre kąpieliska są czasowo zamykane. Decyzja o dopuszczeniu lub zabronieniu kąpieli w danym miejscu podejmuje poszczególna stacja Sanepidu.

- Woda we wszystkich blisko 60 kąpieliskach w województwie pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli - głosił poranny komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To oznacza, że możemy swobodnie korzystać z kąpielisk bez obaw o własne zdrowie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

 W przypadku pojawienia się zakwitów sinic, kąpiel jest zakazana, ponieważ ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie. O tym, czy dopuścić do kąpieli czy jej zabronić, decydują poszczególne placówki Sanepidu oraz ratownicy, którzy regularnie obserwują wodę i zdają raporty z jej stanu. 

Sanepid na swoich stronach internetowych regularnie przypomina o tym, że w przypadku obfitych zakwitów sinic, sanepid zaleca absolutny zakaz wstępu do wody. Ignorowanie tego zakazu może się dla nas skończyć w bardzo przykry sposób. Organizm po kąpieli w zanieczyszczonej wodzie może zareagować niekorzystnie, pojawia się wysypka na skórze, a nawet zaczerwienienie spojówek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 27-letnia mistrzyni świata

Połknięcie zanieczyszczonej wody może skutkować przykrymi dolegliwościami układu pokarmowego, jak np. biegunka, wymioty czy bóle brzucha. Aby uniknąć kiepskiego zakończenia urlopu, lepiej na bieżąco obserwować komunikaty Sanepidu, by nie skończyło się to wizytą u lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Anna Lewandowska zachwyciła wszystkie Polki. Rewelacyjny przepis na mielone, niesamowity smak dzięki jednemu, tajemnemu składnikowi
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. Nowe informacje o Marcelinie Zawadzkiej. Przyznała się przed prokuratorem, ale tylko do dwóch zarzutów

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News