Tyle zarabiają pracownicy TVP. Usiądziecie, gdy zobaczycie pensje niektórych z nich

Tyle zarabiają pracownicy TVP. Usiądziecie, gdy zobaczycie pensje niektórych z nich Źródło: YouTube/TVP Info

TVP opublikowała sprawozdanie finansowe za 2018 rok. Można się z niego dowiedzieć, ile zarabiają pracownicy Telewizji Polskiej. Znamy też zarobki członków zarządu. Są to kwoty robiące wrażenie.

W TVP dyrektorzy i zastępcy zarabiali ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie, a dziennikarze mogli liczyć na od 7,5 do ponad 12 tysięcy złotych, w zależności od typu umowy. W porównaniu z 2017 rokiem, pracownicy Telewizji Publicznej mogli liczyć na podwyżki. Dokumentację przeanalizował portal Wirtualne Media. 

Jak w TVP się zarabia? Sprawozdanie finansowe

Na koniec 2018 roku TVP zatrudniało około 2,7 tysięcy etatowych pracowników. Znaczna większość etatów przypadała na siedzibę główną telewizji, reszta - na regionalne ośrodki. Wśród nich licznie reprezentowany był Kraków (82 osoby) i Katowice (68 etatów), a np. w Kielcach pracowało 16 osób. Redakcja TVP Sport była zaś najliczniej obstawioną stacją tematyczną - zatrudniała 31 pracowników. Nie wiadomo zaś, z iloma osobami TVP podpisało umowy cywilnoprawne. Według "Dziennika Gazety Prawnej" na takiej zasadzie współpracują z telewizją m.in. Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec.

Portal Wirtualne Media podaje, że na największe zarobki mogli liczyć dyrektorzy i wicedyrektorzy. Osoby pełniące te funkcje inkasowały miesięcznie średnio 21 840 złotych brutto, a do tego trzeba doliczyć także dodatki - nagrody czy odprawy. Dostali więc sporą podwyżkę, blisko 2000 złotych. Doradcy zarządu mogli liczyć na średnią pensję 20 767 złotych. 

Wśród dziennikarzy najlepiej zarabiali korespondenci zagraniczni, którzy otrzymywali średnio 17 201 złotych. Dziennikarze honoraryjni zarabiali 12 194 złote, a motywacyjni 7 463 złote. Redakcja także zainkasowała więc podwyżki. W 2017 roku zarabiali ok. 500 złotych mniej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Godne zarobki zarządu. Ponad 800 tysięcy złotych

W sprawozdaniu podano też zarobki zarządu TVP. Dwie zasiadające w nim osoby, a więc Jacek Kurski i Maciej Stanecki, zarobiły w zeszłym roku aż 811, 8 tys. złotych. Są to spore podwyżki - wg informacji portalu Wirtualne Media, w ciągu dwóch lat ich wynagrodzenie wzrosło o ponad 100 tysięcy złotych.

W lutym 2018 roku członkowie zarządu zrezygnowali z umów o pracę i podpisali z TVP umowy o świadczenie usług zarządczych. Te umowy zagwarantować im miały wypłatę premii za 2017 do końca bieżącego roku. Kontrakty zatwierdziła rada nadzorcza TVP, w której skład wchodzi trzech członków. Z tego tytułu zarobili oni w 2018 roku 216,4 tys. złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. W każdej chwili mogą CAŁKOWICIE odebrać Ci 500 plus. Wiadomo już, kto je straci
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Tak żona Zenka Martyniuka wyglądała na ślubie. Zbieramy szczęki z podłogi

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News