Pilne ostrzeżenie w TVP, uważajcie na siebie! Od kwietnia zginęło już 81 Polaków, a liczba ofiar jeszcze się zwiększy

Pilne ostrzeżenie w TVP, uważajcie na siebie! Od kwietnia zginęło już 81 Polaków, a liczba ofiar jeszcze się zwiększy Źródło: .

TVP i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają Polaków. Od kwietnia zginęło już 81 osób, a liczba ta stale rośnie. To przerażające dane, dlatego lepiej wiedzieć, co robić, aby uniknąć tragedii podczas wypoczynku.

TVP przestrzega wszystkich fanów wypoczynku nad wodą. W tym roku ze względu na bardzo złe warunki pogodowe i alerty trzeba zwracać jeszcze większą uwagę na swoje bezpieczeństwo. Od kwietnia utonęło już 81 osób, a to dopiero początek. 

TVP ostrzega przed niebezpieczeństwem w trakcie wypoczynku

TVP i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed niebezpieczeństwami jakie mogą czekać na Polaków podczas letniego wypoczynku. Wiele osób wybierze urlop nad wodą, czy to w Polsce czy za granicą. Podczas świetnej zabawy mało kto pamięta o bezpieczeństwie, jednak trzeba na to zwrócić uwagę, aby uniknąć tragedii. 

Statystyki są bowiem bardzo niepokojące. RCB podaje, że od kwietnia utonęło 81 osób. Tylko przez pierwsze dziewięć dni czerwca w wodzie zginęło aż 27 osób. Wszystko to dzieje się przez bezmyślność i brawurę osób, które wybierają się nad wodę. Warto pamiętać, że to dopiero początek lata, nie zaczęły się jeszcze wakacje, a najgorsze miesiące dopiero nadejdą.

Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem?

W roku 2018 utonęło 545 osób, jest to najwyższy wynik od kilku lat. Wszystko wskazuje, że jeśli ludzie nie zaczną się pilnować, w tym roku padnie kolejny smutny rekord. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje TVP, większość przypadków utonięć ma miejsce w okresie wakacyjnym czyli od połowy czerwca do września. Powody to najczęściej zwyczajna bezmyślność. Wiele osób wchodzi do wody pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Zdarzają się przypadki, gdy ludzie korzystają z nieczynnych już kąpielisk lub miejsc, w których kategorycznie nie można pływać, np. przez silne prądy. Na takich terenach nie ma ratowników.

Wiele wypadków ma miejsce nad polskim morzem. Turyści zapominają, że Bałtyk to zimne i gwałtowne morze. Trzeba w nim wyjątkowo uważać, a przede wszystkim nie wychodzić poza wyznaczony teren. Ponadto trzeba pamiętać, że woda w tym morzu jest dość zimna i nie można do niej wchodzić prosto ze słońca, bo grozi to szokiem termicznym.  

  1. Danuta Wałęsa w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim. „Nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem
  2. Joanna Liszowska była zaręczona ze znanym polskim aktorem. Ona miała 24-lata, on prawie 40
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo

 Źródło: TVP Info

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu