Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele Źródło: .

TVP informuje o wstrząsającym wydarzeniu, do jakiego doszło we Wrocławiu. Mieszkańcy miasta są w szoku - nożownik zaatakował księdza.

TVP podało szokującą informację o brutalnym ataku we Wrocławiu. Mieszkańcy są wstrząśnięci, ponieważ do ataku doszło w jednym z miejscowych kościołów. Ofiarą nożownika padł kapłan przygotowujący się do odprawienia mszy świętej.

TVP o ataku we Wrocławiu. Ksiądz dźgnięty w klatkę piersiową

Do dramatycznego zdarzenia doszło ok. 7 rano, przed kościołem Najświętszej Maryi Panny na Piasku. Pierwsze informacje mówiły, że ksiądz został zaatakowany, wewnątrz świątyni, gdy podchodził do ołtarza, by odprawić mszę. Według nowszych doniesień do ataku doszło na zewnątrz.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska" ofiarą jest 48-letni ks. Ireneusz Bakalarczyk, notariusz wrocławskiej kurii. O 7 rano zmierzał do kościoła, by odprawić mszę. To właśnie wtedy podszedł do niego napastnik. Zanim doszło do tragedii, mężczyźni mieli zamienić ze sobą kilka słów. Nagle padł cios - nożownik dźgnął ks. Bakalarczyka w klatkę piersiową. Rzucił się do ucieczki, ale szybko został pochwycony. Na miejsce zdarzenia wezwano policję i pogotowie. Duchowny został przewieziony do szpitala, ma obrażenia, w tym uraz płuca. 

– Jego stan jest stabilny. Życiu księdza nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowała Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, w którym znajduje się teraz ofiara ataku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawca został ujęty przez policję, tożsamość i motywy sprawcy nie są jeszcze znane.

– Doszło do takiego zdarzenia – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, asp. Łukasz Dutkowiak.

O sprawcy jeszcze niewiele wiadomo.

- Został przewieziony do jednostki policji - mówi policjant. - Prowadzone są czynności z jego udziałem, mające na celu wyjaśnienie okoliczności przebiegu tego zdarzenia.

Życiu księdza nie zagraża niebezpieczeństwo, lecz prawdopodobnie przejdzie on operację.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel! 
  2. Katarzyna Dowbor przekazała fanom radosną nowinę. Dziennikarka dawno nie była tak SZCZĘŚLIWA! Z całej Polski spływają gratulacje
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: TVP Info, Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News