TVP przekazuje poważne alerty RCB. Jedno z województw szczególnie narażone na straty, zagrożenie zdrowia i życia

TVP przekazuje poważne alerty RCB. Jedno z województw szczególnie narażone na straty, zagrożenie zdrowia i życia Źródło: .

TVP przekazało informacje o alertach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Szykują się kolejne niebezpiecznie zmiany pogody. Ostrzeżenie dotyczy bardzo dużej części kraju.

TVP poinformowało o zaleceniach RCB, które przyszykują nas na kolejne niebezpieczne zjawiska pogodowe. Wygląda na to, że czeka nas wyjątkowo trudne meteorologiczne lato, dlatego zaleca się śledzić informacje oraz ostrzeżenia podawane przez agencje rządowe.

TVP przekazuje dalej informacje od RCB. Zalecenia w przypadkach ekstremalnej pogody

Wygląda na to, że przez Polskę przejdzie fala upałów oraz deszczów z gradem. Z tego powodu należy się do nich odpowiednio przygotować: zabezpieczyć swoje zdrowie oraz dobytek.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleciło, aby w miarę możliwości nie przebywać w pełnym słońcu i w miarę możliwości nie wychodzić z domu. Poinstruowano także, aby nawadniać organizm, najlepiej przy pomocy niegazowanej wody. Ostrzeżono także przed odwodnieniem - dlatego niezalecone jest podejmowanie się wysiłku fizycznego czy picie alkoholu.

Jeszcze inne zalecenia dotyczą przypadków burz i gradów. RCB zaleciło zabezpieczyć drzwi i okna, odłączyć urządzenia elektryczna od prądu oraz - jeśli to możliwe - nie wychodzić z domu podczas wyładowań atmosferycznych. Jeśli zastanie nas burza w momencie, kiedy jesteśmy na zewnątrz, powinniśmy unikać otwartych przestrzeni, bo piorun zwykle uderza w najwyższe miejsce w okolicy. Dlatego też należy unikać chronienia się przed deszczem pod wysokimi punktami, takimi jak drzewa czy maszty. Ponadto należy unikać zbiorników wodnych i innych miejsc, które narażają nas na porażenie prądem.

TVP przekazało także informacje IMGW. Kilka województw wyjątkowo zagrożonych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w poniedziałek burze z gradem mogą wystąpić w następujących województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko–pomorskim, wielkopolskim oraz lubuskim. Ponadto upały mają być w  łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. 

We wtorek z kolei ostrzeżenia przed upałami będą dotyczyć całego kraju. IGMW oznaczyło je jako zagrożenie pierwszego stopnia, czyli ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia dróg asfaltowych i wyższe zagrożenie pożarowe. Wyjątkowo niebezpiecznie będzie w województwie mazowieckim, gdzie wydano alert drugiego stopnia. Oznacza to, że upały mogą powodować nawet zagrożenie życia. IGMW i RCB zalecają stałe śledzenie kolejnych komunikatów pogodowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iwona Węgrowska w końcu wyjawiła prawdę. Przyznała ile miała operacji plastycznych. Nie uwierzycie, że można mieć ich aż tyle!
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  4. Żona puściła Sławomira z torbami! To, co mu powiedziała, było kłamstwem
  5. Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera!
  6. Najbardziej niebezpiecznie w środę i czwartek. Alarm TVN: po piekielnych upałach gwałtowne i przerażające zjawiska

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News