160 ofiar śmiertelnych, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska

160 ofiar śmiertelnych, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska Źródło: kropekk_pl/Pixabay

TVP podzieliło się wyjątkowo smutną liczbą ofiar, które utonęły w Polsce od początku czerwca. Niestety, zmarło tak 160 osób. Ofiar utonięć może być jeszcze więcej. Policja, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i media przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. 

TVP przypomina, że rozpoczynający się weekend, może być bardzo upalny. Niestety, taka pogoda sprzyja wypadkom, to właśnie podczas upalnych dni przekazywane są informacje o kolejnych utonięciach. Już od początku czerwca liczba ta wyniosła 160 ofiar. Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków i co im sprzyja, oprócz wysokich temperatur?

TVP przekazuje apel policjantów 

Jak przypomniał, podkomisarz Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji, do utonięć najczęściej dochodzi w jeziorach i rzekach. Niestety, w większości przypadków do tragedii dochodzi w miejscach niestrzeżonych, gdzie zabroniona jest kąpiel. Oczywiście wypadkom w wodzie sprzyja także nieostrożność. 

Policjanci każdego lata apelują do Polaków o zachowanie większej ostrożności podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi. Warto wystrzegać się brawurowych zachowań i nie pływać pod wpływem alkoholu. Z policyjnych statystyk wynika, że co piąta ofiara przed wejściem do wody piła alkohol. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

TVP przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku

Dziennikarze TVP przypomnieli także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, które nieustannie powtarzane są przez funkcjonariuszy policji. Przede wszystkim należy pamiętać, by nad wodą nie pozostawiać dzieci bez opieki, nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu ani będąc nagrzanym. Warto mieć na uwadze, by podczas pływania na motorówce, łódce, czy kajaku mieć na sobie kapok. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
2. Kobieta była przekonana, że dziwny ślad na jej dekolcie jest rozstępem. Prawda okazała się jednak znacznie poważniejsza
3. Tragiczne wydarzenia na oczach widzów TVP. Wszystko poszło na żywo, są ofiary

Niestety, pomimo licznych apeli i próśb o ostrożność, każdego lata w Polsce rośnie liczba osób, które toną podczas wypoczynku nad wodą. Najtragiczniejszy w tym sezonie był ostatni weekend lipca. Wtedy 25 i 26 lipca utonęło aż 17 osób. Warto pamiętać o tych zasadach bezpieczeństwa, by uniknąć ogromnej tragedii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Radosna nowina w domu Marty Kaczyńskiej. Sama się wygadała, gratulacje
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News