TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek Źródło: Fot. Pexels / @eberhard grossgasteiger

TVP informuje Polaków o zagrożeniu. Pogoda jest dzisiaj bardzo niesprzyjająca. Nadciągają burze z piorunami, a gdzieniegdzie nawet z gradem. Przerażająca sytuacja dotyczyć będzie szczególnie kilku województw, których mieszkańcy powinni mieć się na baczności.

TVP przekazuje treść alertów RCB, które właśnie zostały opublikowane. Pogoda w Polsce zapowiada się bardzo źle. Nadciąga grad, który może pojawić się w kilku województwach. Alerty, które przygotowało biuro, są przerażające. Gdzieniegdzie pojawią się niebezpieczne burze z piorunami i obfitymi opadami deszczu. Znamy listę najbardziej zagrożonych miejsc.

TVP z niepokojącymi informacjami pogodowymi. Nadciągają burze z gradem

W niemal całym kraju pojawią się opady deszczu, a także burze. Zachmurzenie będzie dotyczyło niemal wszystkich województw. W niektórych z nich mogą pojawić się nawet opady gradu. Przed jego pojawieniem się przestrzega RCB, które wydało komunikat na Twitterze.

 - IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem dla trzech województw. Wg prognoz, burze mogą dziś pojawić się także w innych regionach. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa - brzmi wpis biura.

Komunikat w szczególności dot. woj. świętokrzyskiego, a także woj. kujawsko-pomorskiego i woj. pomorskiego. To w tych woj. Polacy powinni zachować ostrożność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W pozostałych województwach możliwe burze i silne wiatry

W pozostałych województwach tj. podlaskim, lubelskim, łódzkim czy warmińsko-mazurskim także sytuacja będzie nieciekawa. Pojawią się tam burze z piorunami, a gdzieniegdzie wiatr może wiać z prędkością dochodzącą do 90 km/h. W większości miejsc nie przekroczy jednak około 70-75 km/h.

Niewykluczone, że sytuacja pogorszy się, a alerty zostaną wydane także dla pozostałych województw (m.in. tych wymienionych powyżej). Na razie jednak RCB komunikuje o trzech zagrożonych jednostkach terytorialnych.

Na wschodzie kraju, oprócz burz i możliwych obfitych opadów, mieszkańcom doskwierać będzie także bardzo wysoka temperatura sięgająca gdzieniegdzie nawet 30 st. Celsjusza. (w Krakowie i Bydgoszczy). Gorąco jest także w Olsztynie (28 st.) w Warszawie i Kielcach (od 27-28 st. Celsjusza).

  1. Iwona Węgrowska w końcu wyjawiła prawdę. Przyznała ile miała operacji plastycznych. Nie uwierzycie, że można mieć ich aż tyle!
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  4. Żona puściła Sławomira z torbami! To, co mu powiedziała, było kłamstwem
  5. Gwiazda TVN została brutalnie zgwałcona. Jej oprawca nie żyje
  6. Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera!

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu