Lepiej usiądźcie. Ujawniono, ile Kurski zarabia w TVP z publicznych pieniędzy

Lepiej usiądźcie. Ujawniono, ile Kurski zarabia w TVP z publicznych pieniędzy Źródło: Screen/ YouTube.com

Ujawniono, ile Jacek Kurski zarabia w TVP. Chociaż otrzymuje najniższą stawkę, wciąż jest to pokaźna suma. Telewizja dysponuje ogromnymi pieniędzmi.

Prezes TVP, Jacek Kurski publicznie ujawnił, ile zarabia za pełnienie funkcji w telewizji. Podkreślił, że sam poprosił o najniższe możliwe wynagrodzenie. Mimo wszystko ta kwota i tak robi wrażenie.

Jak wiadomo, TVP utrzymuje się z pieniędzy publicznych. Oznacza to, że na pensje pracowników tej telewizji łożą wszyscy podatnicy. Nie jest to mała kwota, zważywszy na to, że niedawno Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję, aby przeznaczyć na media publiczne dwa miliardy złotych. Prezesem TVP jest obecnie Jacek Kurski. Mężczyzna ujawnił, ile wynosi jego wynagrodzenie.

Prezes TVP zarabia krocie

Pracujący dla TVP, Jacek Kurski stwierdził, że jego postawa jest godna szacunku i powinna być naśladowana przez inne osoby obejmujące stanowiska dyrektorskie. Kurski poprosił bowiem o możliwie najniższe wynagrodzenie za swoją pracę. Zaznacza, że mógł śmiało zażyczyć sobie większej kwoty, ale zrezygnował z tego przywileju.

- Poprosiłem radę nadzorczą na najniższe możliwe wynagrodzenie, proponowano mi wyższe, ale sam poprosiłem o takie, wynosi ono 7-krotność średniej krajowej - powiedział Jacek Kurski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Postawa prezesa TVP nie ma jednak nic wspólnego z wolontariatem. Trudno też nazwać jego pensję symboliczną. W Polsce średnie zarobki wynoszą miesięcznie  5227 złotych, gdy tymczasem Jacek Kurski otrzymuje aż 36 589 złotych. W takich okolicznościach słowa prezesa brzmią wręcz śmiesznie. Takie miesięczne wynagrodzenie na pewno nie skazuje go na życie pełne wyrzeczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

2. Informacyjny chaos, mnóstwo zabitych. Trwa pilna akcja pod centrum handlowym

Wydatki TVP są coraz większe. Obecnie telewizja dysponuje budżetem w wysokości 140 milionów złotych. Wszystko to oczywiście spływa z portfeli podatników, z których duża część nawet nie może marzyć choćby o połowie pensji Jacka Kurskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Przyznali się do oszustwa w Królowych życia. Widzowie będą wściekli
  4. Harry już dłużej nie mógł ukrywać prawdy. Powiedział, co stało się na sekundy przed śmiercią Diany, oburzające
  5. Gotujesz rosół drobiowy? Najlepsi szefowie kuchni dodają jeden składnik, który gwarantuje niepowtarzalny smak

źródło: Planeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News