TVP było w szoku
Screen z programu TVP "Pytanie na Śniadanie"
Irmina Jach - 7 Listopada 2020

Prowadzący "Pytania na śniadanie" zamarli. Zaproszony gość zrobił niewyobrażalną w TVP rzecz

TVP gościło na antenie programu "Pytanie na śniadanie" ważnego gościa. Nikt nie wiedział, że zaproszony rozmówca zdecyduje się na zrobienie czegoś, czego nie spodziewali się widzowie i producenci. Słowa, które padły, okazały się być naprawdę szokujące.

TVP zaskoczyło widzów, którzy obserwowali to, co dzieje się w programie na żywo. Jednym z zaproszonych gości "Pytania na śniadanie" był naukowiec związany z Politechniką Warszawską. Prowadzący rozmawiali z nim na temat teorii spiskowych, dotyczących pandemii koronawirusa. Słowa eksperta zszokowały wiele osób.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

TVP nie spodziewało się, że gość zdecyduje się na takie wyznanie

W programie TVP dyskutowano na temat raportu, z którego wynika, że aż 20 procent Polaków nie wierzy w istnienie koronawirusa. Według badań cytowanych przez prezenterów, co piąty obywatel naszego kraju uważa, że pandemia to fikcja. Jako potwierdzenie tych słów został przytoczony argument o rzekomym nieistnieniu wirusa SARS-COV-2 w Afryce.

- Fajnie, że mamy zdrowy sceptycyzm i zadajemy pytania. Różnica między zdrowym sceptycyzmem a teoriami spiskowymi jest taka, że sceptycyzm jest responsywny na argumenty. Jeśli pada takie stwierdzenie, jak podaliście, to ja je przyjmuję. A następnie staram się zgłębić, jakie są fakty. Czy nie ma tam chorych, bo nie chorują, czy dlatego, że nie wykonują testów - skomentował Dariusz Aksamit.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Producenci programu TVP nie spodziewali się jednak, że jako przykład wspomnianego zakłamywania rzeczywistości naukowiec poda działania polskiego rządu. Według niego przedstawiciele władz mają w planach zrzucenie odpowiedzialności za wzrost zachorowań na Polaków, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskim Strajku Kobiet.

- Świetnym przykładem jest Polska, gdzie nie potrzebujemy teorii spiskowej, bo widzimy, że rząd zmienił sposób liczenia testów i przypadków. Po to, żeby winę za rosnącą liczbę zachorowań zrzucić na Strajk Kobiet, a nie na to, że rząd sobie nie radzi z opanowaniem pandemii. Więc mamy tu realną konspirację podpartą faktami - ocenił gość "Pytania na śniadanie".

Prowadzący program, Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, nie kryli zaskoczenia tym, co usłyszeli. Przez pewien czas zupełnie nie wiedzieli, co odpowiedzieć. TVP coraz częściej uznawane jest za telewizję, która bywa nieco zbyt przychylna wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęło się więc, że na jej antenie nie powinny padać wyznania tego typu.

Widzowie TVP byli wyraźnie rozbawieni wpadką eksperta. Posypały się rady, w których internauci radzą, by Dariusz Aksamit zaczął pakować szczoteczkę do zębów. To jednak nie pierwsze krytyczne słowa naukowca. Ostatnio ekspert skrytykował również prowadzące "Dzień Dobry TVN".

- "Moje podejście jest takie, że nauka jest ograniczająca" - gdy dziś usłyszałem to w wywiadzie na żywo w Dzień Dobry TVN to dobrze, że miałem pół sekundy opóźnienia w transmisji, żeby pozbierać się po wstępnym szoku (...) - relacjonował ekspert na swoim Instagramie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Przed chwilą Ministerstwo Edukacji wydało komunikat. Uwaga, dotyczy tych, którzy spełnią warunek do 7 grudnia

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Nie zgodzę się - nauka jest wyzwalająca, bo pozwala nam wyjść poza nasze umysłowe ograniczenia i ujrzeć rzeczywistość taką, jaka ona jest, a nie taką, jaką chcielibyśmy, żeby ona była. Dlatego też nauka w odbiorze jest czasem bardzo trudna, bo bywa czasem brutalnie odzierająca rzeczywistość z czarów. Zabrakło mi niestety tego refleksu na koniec, żeby po słowach prowadzącej "ja pozostanę przy swoim - nadal wierzę w duchy" dodać empatycznie/pojednawczo "ma Pani do tego pełne prawo, aby mieć własną opinię, nawet, jeśli jest ona błędna - dodał ekspert.

Wszystko wygląda na to, że Dariusz Aksamit nie zamierza przebierać w słowach i faworyzować którejkolwiek ze stacji. Naukowiec nie boi się wyrażać swojego zdania i dba o to, by wartości naukowe zawsze pozostawały na pierwszym miejscu. Podoba wam się taka postawa?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
  2. Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Phasmophobia okazała się nowym gamingowym hitem. Twórca zdradza, co szykuje w kolejnych miesiącach
  7. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News