TVP podaje pilne alerty RCB i IMGW dla połowy Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie w 8 województwach

TVP podaje pilne alerty RCB i IMGW dla połowy Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie w 8 województwach Źródło: pikio.pl

TVP przekazało informacje o poważnym zagrożeniu związanym z pogodą. IMGW wydało ostrzeżenia dla praktycznie połowy kraju, aż 8 województw jest objętych alarmem.

TVP poinformowało o najnowszych wieściach od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Jeszcze dzisiaj czekają nas niesprzyjające warunki pogodowe. Na komunikaty powinni zwrócić uwagę w szczególności kierowcy.

TVP podaje informacje o ostrzeżeniach meteorologicznych dla połowy Polski

Według informacji TVP, IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia aż dla ośmiu województw. Zagrożeniem objęta jest niemal cała, wschodnia część Polski. Ostrzeżenia dotyczą następujących regionów: Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Małopolski, Śląska (poza powiatami kłobuckim, lublinieckim, myszkowskim, częstochowskim i w mieście Częstochowa), Ziemi Świętokrzyskiej oraz Mazowsza (z wyłączeniem powiatu sierpeckiego, gostynińskiego, płockiego i miasta Płock).

Na ostrzeżenia powinni szczególnie uważać kierowcy, gdyż dotyczą one wyjątkowo gęstej mgły. Widoczność ma być ograniczona na odległość od 50 do 200 metrów. W przypadku dolnej granicy można legalnie używać na drogach świateł przeciwmgielnych. Kierowcom zaleca się szczególnie uważne poruszanie się po drogach.

Godziny obowiązywania zagrożenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagrożenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki pogodowe mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy zachować wtedy szczególną ostrożność. Na północy zagrożonego obszaru ostrzeżenia obowiązują od północy 8 listopada do godziny 11:00, w środkowo-wschodniej części kraju 23:00 w czwartek do godziny 10:00 Na południu objętej ostrzeżeniem części Polski, komunikaty obowiązują od 17:00 dnia 7 listopada do godziny 9:00 następnego dnia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

Prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł na obszarach objętych zagrożeniem szacuje się w granicach 80-85%. Co za tym idzie, jest bardzo duża szansa, że widoczność będzie znacznie ograniczona. IGMW zaleca, aby dostosować swoje plany do ostrzeżeń i śledzić następne komunikaty. Wiadomości o zagrożeniu mogą być również rozsyłane za pomocą alertów RCB.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Danuta Wałęsa w dniu ślubu z Lechem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta
  3. Co na to mama? Córka Kingi Rusin pokazała swoje zdjęcie z wanny, ale nie była w niej sama
  4. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
  5. Jej 9-letnia córka brała kąpiel, nagle usłyszała rozdzierający krzyk. Nie żyła, kilka sekund później umarł też jej mąż

Źródło: TVP

Następny artykuł