Nie żyje mężczyzna, który próbował przeprowadzić zamach na polski Sejm!

Nie żyje mężczyzna, który próbował przeprowadzić zamach na polski Sejm! Źródło: .

TVP informuje o śmierci Brunona Kwietnia - niedoszłego zamachowcy, który planował zamach na polski Sejm. Mężczyzna zmarł w zakładzie karnym, w którym miał spędzić jeszcze kilka najbliższych lat.

TVP podało wiadomość o śmierci Brunona Kwietnia. Mężczyzna zmarł w Zakładzie Karnym, w którym przebywał po usłyszeniu wyroku za próbę zorganizowania zamachu na najwyższe państwowe władze w 2012 roku. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

TVP informuje o śmierci niedoszłego zamachowca

Informację o śmierci Brunona Kwietnia potwierdziła służba więzienna. Niedoszły zamachowiec przebywał w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu, osadzono go w dwuosobowej celi, jednak tego dnia, od 7:30, był w niej sam. Około godziny 9:00 oddziałowy zauważył, że więzień nie daje oznak życia. Mężczyzna leżał bez ruchu na łóżku. Wezwano pogotowie, a przybyli na miejsce ratownicy podjęli próby reanimacji, lecz to nie pomogło - lekarze ostatecznie stwierdzili zgon.

O zdarzeniu poinformowano policję i prokuraturę. Trwa śledztwo mające ustalić przyczyny śmierci Brunona Kwietnia. Swoje własne śledztwo prowadzi także Służba Więzienna. 

- Dyrektor Okręgowy powołał komisję złożoną z funkcjonariuszy okręgowego inspektoratu SW we Wrocławiu, która pracuje na miejscu po to, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły tego zdarzenia - stwierdziła rzeczniczka Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Mężczyzna zmarł w wieku 52 lat. W tym momencie nie są znane przyczyny jego śmierci. Więcej informacji pojawi się po przeprowadzeniu sekcji zwłok. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamach Brunona Kwietnia. Chciał wysadzić Sejm

Jak ustaliło śledztwo, Brunon Kwiecień, doktor chemii i pracownik krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego, planował w 2012 roku zamach na Sejm. Miał wysadzić w pobliżu budynku 4 tony materiałów wybuchowych. Atak nastąpić miał w momencie, gdy w Sejmie znajdą się prezydent, premier i wszyscy ministrowie. Kwiecień miał wybrać dzień rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu.

Proces niedoszłego zamachowca rozpoczął się w 2014 roku. Brunon Kwiecień przyznał się do planowania i próby organizacji zamachu. Zeznawał, że działał z inspiracji osoby współpracującej z ABW.

Dzisiaj grzeje: 1. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce

2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

Oskarżony został uznany winnym przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm w 2017 roku. Sejm Apelacyjny w Krakowie skazał go na 9 lat więzienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

Źródło: Onet

Następny artykuł
tvp