Bytom: Ogromny wybuch i płomienie. Zdewastowana kamienica, są ofiary śmiertelne

Bytom: Ogromny wybuch i płomienie. Zdewastowana kamienica, są ofiary śmiertelne Źródło: .

TVP poinformowało o groźnej eksplozji w Bytomiu. Po wybuchu gazu rozprzestrzenił się pożar, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, ale mimo natychmiastowej reakcji są ofiary śmiertelne. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej, trwa zebranie sztabu kryzysowego.

TVP poinformowało o groźnym wypadku w Bytomiu. Kilkanaście zastępów straży pożarnej i inne służby zjechały się, by ugasić pożar, który wybuchł w jednej z kamienic po potężnej eksplozji gazu. Są trzy ofiary śmiertelne, w tym dzieci.

TVP donosi o olbrzymim wybuchu gazu. Są ofiary śmiertelne

Do potężnej eksplozji butli z gazem doszło około godziny 13 na parterze kamienicy przy ulicy Katowickiej w Bytomiu. Skutkiem wybuchu był ogromny pożar - świadkowie mówią, że dym widoczny był z daleka. Na miejsce przybyło 17 zastępów straży pożarnej, wezwano także posiłki plutonów gaśniczych z pobliskich miast a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szeroko zakrojona akcja gaśnicza przyniosła efekt - ogień został opanowany, ale wybuch wyrządził poważne szkody. Jego siła była tak duża, że uszkodzone zostały okna budynku stojącego naprzeciwko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkańcy kamienicy - 17 osób - zostali ewakuowani. Niestety, są też ofiary śmiertelne. Według informacji śląskiej Państwowej Straży Pożarnej, zginęły trzy osoby. Ofiarami są 39-letnia kobieta i jej dwoje dzieci - jedno miało 5, drugie 7 lat. Cztery osoby - troje mieszkańców i przechodzień - są ranne. Zostały odwiezione do szpitala. Jedną, będąca w stanie krytycznym, zabrano śmigłowcem. Na razie nie ma wiadomości o większej ilości ofiar. O 14:30 rozpoczęło się w urzędzie miasta posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem prezydenta Bytomia Mariusz Wołosza. Na miejsce zdarzenia, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, przybędzie także wojewoda śląski - tak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że kancelaria premiera jest na bieżąco informowana o rozwoju sytuacji.

Obecnie przeszukiwanie gruzowiska. Wiadomo, że pęknięty jest strop nad klatką schodową, lecz nie stwierdzono zagrożenia stabilności budynku. Oględzin dokonuje grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Służby sprawdzają, czy w spalonej kamienicy nie pozostali ludzie.

Źródło: Twitter/112Tychy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Tak wygląda dom, który Justyna Żyła dostała po rozwodzie. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. 50-latka myślała, że przechodzi menopauzę. Diagnoza lekarza odebrała jej mowę
  5. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  6. Burza wokół Małgorzaty Rozenek. Do sieci trafiło jej zdjęcie po seksie
  7. Znanej dziennikarce puściły nerwy. Zenek Martyniuk zmieszany z błotem

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News