Tragiczne informacje TVP. Nie żyje 16 Polaków, utonęli

Tragiczne informacje TVP. Nie żyje 16 Polaków, utonęli Źródło: .

TVP przekazała bardzo niepokojące informacje, które powinny być ostrzeżeniem dla wielu osób. Nie żyje aż 16 Polaków, a przyczyną ich śmierci było utonięcie. Statystyki pokazują całą prawdę.

TVP podało do wiadomości druzgocące informacje - utonęło 16 osób. Polacy powinni zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo. Służby apelują o rozwagę i dbanie nie tylko o siebie, ale i swoich bliskich.

TVP: utonęło 16 osób. Wszystko przez temperatury

Temperatury, które są skutkiem wyżu napływającego nad Polskę, zachęcają do spędzania czasu poza domem, najczęściej nad akwenami, gdzie można przyjemnie spędzić czas i szybko się ochłodzić. Taka pogoda oraz takie zachowania bywają fatalne w skutkach. Policja i ratownicy biją na alarm.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie rzuca słów na wiatr. Jak podaje TVP, od początku czerwca życie straciło aż 16 osób, w tym cztery tylko w środę. To dopiero początek sezonu, strach pomyśleć, jaki może być bilans przy końcu wakacji.

- Wczoraj dwie osoby utonęły w województwie dolnośląskim, jedna w wielkopolskim i jedna w województwie lubelskim - przekazała Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Dodatkowo ostrzegła przed niebezpieczeństwami i pokazała, na co trzeba zwracać uwagę.

O tym wie każdy, ale spędzenie przyjemnych chwil przesłania myślenie o konsekwencjach

Bożena Wysocka ostrzegła przede wszystkim o tym, by kąpać się w miejscach do tego przeznaczonych, w obecności ratownika. To szczególnie ważne w przypadku dzieci. Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu ani skakać w niesprawdzone i niebezpieczne miejsca.

Wchodzenie do zimnej wody będąc mocno nagrzanym od leżenia na upalnym słońcu to jak proszenie się o kłopoty - w takim przypadku bolesny i silny skurcz jest bardziej niż pewny, co powoduje wzrost niebezpieczeństwa w wodzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli korzystamy z kajaków, rowerów wodnych lub łódek, też należy przestrzegać bezwzględnego spożycia alkoholu. Przy takich wycieczkach trzeba zawsze mieć na sobie kapok, który ratuje przy wypadnięciu z "pojazdu" - przez odwagę, zasłabnięcie, nieuwagę lub wypadek.

Wysocka przypomina również o zapominalstwie. Pozostanie przez nieuwagę dziecka lub zwierzęcia w aucie skutkuje w najgorszym wypadku jego zgonem przez przegrzanie i odwodnienie. Czasem znajdzie się ktoś, kto w porę zareaguje, ale nie zawsze w pobliżu znajdą się osoby gotowe do pomocy.

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu