Polacy pokochali go za kultowe filmy. Nie żyje legendarny aktor

Polacy pokochali go za kultowe filmy. Nie żyje legendarny aktor Źródło: pikio.pl

TVP przekazało wyjątkowo smutne informacje o śmierci legendarnego aktora. Uznawany był za jednego z najlepszych w swoim pokoleniu. Wiadomości o śmierci przekazał jego syn, również słynny aktor.

Jak podało TVP, zmarł legendarny aktor, wielokrotnie nagradzany za swoje role. Ojciec rodziny aktorskiej, dwóch z jego czterech synów zostało aktorami. Jeden z nich przekazał teraz bardzo smutne informacje.

TVP podało tragiczne wieści o śmierci legendarnego aktora

W wieku 103 lat zmarł Kirk Douglas, legendarny aktor nagrodzony w 1996 roku Oscarem za całokształt twórczości. Aktor znany był z roli Spartakusa w filmie Stanleya Kubricka o tym samym tytule. Za rolę Vincenta Van Gogha w produkcji "Pasja życia" otrzymał Złoty Glob.

- Dla świata był legendą, aktorem ze złotego wieku filmów, który żył aż do swoich złotych lat, działaczem humanitarnym, którego oddanie sprawiedliwości i sprawom, w które wierzył, wyznaczają standardy, do których wszyscy dążymy. Życie Kirka było życiem przeżytym dobrze, pozostawia po sobie spuściznę filmową, która przetrwa przyszłe pokolenia oraz historię jako wybitny filantrop, który działał na rzecz społeczeństwa i pokoju na planecie - pisał syn zmarłego, słynny aktor Michael Douglas.

Kirk Douglas przed laty odwiedził Polskę 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uznawany był za jednego z ważniejszych aktorów Hollywood. Amerykański instytut filmowy na liście największych aktorów wszech czasów umieścił go na siedemnastym miejscu. Był ojcem dwóch innych aktorów, Michaela Douglasa (który zrobił równie zawrotną karierę) oraz Erica Douglasa (który zmarł w 2004 roku z powodu przedawkowania).

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa został ojcem. Wielka radość w domu byłego prezydenta
2. Tragedia, są ofiary śmiertelne. Kilkadziesiąt osób rannych, trwa pilna akcja ratownicza

W 1966 roku odwiedził Polskę. Już wtedy był aktorem o reputacji wielkiej gwiazdy, przyjechał do Łódzkiej Szkoły Filmowej, w której spotkał się ze studentami i dziennikarzami. Marek Piwowski i Feriduna Erola nakręcili krótki materiał z wizyty zatytułowany Welcome Kirk.

Najlepsze newsy dnia

  1. Lekarze ostrzegają przed prawdziwą epidemią. Znamy jej przyczynę
  2. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą
  3. Gwiazda TVN w głębokiej żałobie. Do końca walczył o jego życie, niestety, nie udało się
  4. Marta Kaczyńska nagle zniknęła. Właśnie ujawniono co się z nią stało
  5. Nikt nie wiedział. Uwielbiany aktor Kiepskich miał wylew krwi, stracił wzrok

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News