TVP prokuratura przestępstwo
„Sylwester Marzeń z Dwójką” TVP
Joanna Szwalikowska - 6 Stycznia 2021

Prokuratura zajmie się TVP. Właśnie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

„Sylwester Marzeń” organizowany przez TVP wzbudził w tym roku całe mnóstwo emocji. Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa. Mowa o organizacji imprezy sylwestrowej stacji oraz narażeniu na niebezpieczeństwo zdrowia oraz życia wielu osób.

O złożeniu zawiadomienia w prokuraturze na stację TVP poinformował w mediach społecznościowych poseł Koalicji Obywatelskiej - Arkadiusz Myrcha. Wraz z Januszem Cichoniem powoływał on się na artykuł dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa na dużą grupę ludzi. 

„Sylwester Marzeń” TVP pod okiem prokuratury. Złożono stosowne zawiadomienie

„Sylwester Marzeń z Dwójką” w tym roku odbył się w amfiteatrze w Ostródzie. Na scenie znalazła się cała plejada wielkich gwiazd na czele z Zenkiem Martyniukiem i zespołem Akcent. Tegoroczna impreza wzbudziła mnóstwo kontrowersji między innymi z powodu obecności publiczności na imprezie. 

Jeszcze zanim doszło do wydarzenia, w mediach ukazały się wiadomości dotyczące zatrudnienia statystów, którzy mieli pełnić rolę tancerzy.Jeden z uczestników show zdradził, co działo się za kulisami. 

Kamil Stoch apeluje do Polaków. Sprawa jest bardzo poważna, zostało niewiele czasuKamil Stoch apeluje do Polaków. Sprawa jest bardzo poważna, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

- Amatorzy, ale uczący się w szkółkach, którzy dodawali fantastycznie klimatu, wszyscy tańczyli, tam nie było jednego stojącego człowieka. W związku z tym wszyscy byli w pracy i wszyscy tworzyli na zasadzie zawodowej to wspaniałe taneczne, muzyczne show - opowiadał o imprezie Jacek Kurski podczas rozmowy z Danutą Cholecką. 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusz Myrcha oraz Janusz Cichoń zapowiadali złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, które miało mieć związek z organizacją wydarzenia, a mianowicie narazić zdrowie oraz życie wielu osób na niebezpieczeństwo. 

- Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją „Sylwestra Marzeń” - informował Arkadiusz Myrcha, poseł Koalicji Obywatelskiej we wpisie na Twitterze. 

Jak informował Arkadiusz Myrcha na Twitterze, stosowne zawiadomienie zostało już złożone. Poseł potwierdził ten fakt w swoim wpisie w mediach społecznościowych, dołączając jednocześnie dokument, który został dostarczony do prokuratury. 

- Główny zarzut - art. 165 par. p. 1 KK - sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób- argumentują posłowie. 

Kontrowersje, które wzbudziła organizacja „Sylwestra Marzeń z Dwójką” skomentował sam prezes TVP Jacek Kurski. Jego zdaniem wszelkie zarzuty to nic innego niż zarzut ludzi pełnych zawiści, którzy nie mogą pogodzić się z tym, że „Telewizja Polska znowu wygrała”. 

TVP prokuratura

Źródło: Twitter Arkadiusza Myrchy (twitter.com Arkadiusz Myrcha)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News