Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju Źródło: pikio.pl

TVP podało kolejne niepokojące informacje. Kolejna dramatyczna sytuacja na południu kraju: doszło do wybuchu pożaru w ogromnym budynku. Straż pożarna wysłała na miejsce ogromne siły.

Jak poinformowało TVP, około godziny 16:00 w miejscowości Szaflary na Podhalu (województwo małopolskie) wybuchł pożar w jednym z budynków. Z powodu składowanych tam materiałów, straż pożarna stoi przed niezwykle trudnym zdaniem.

TVP podało informacje o ogromnym pożarze

Wczoraj w Szczyrku doszło do tragicznych wydarzeń, w wyniku których zawalił się budynek i zginęło osiem osób. Dziś doszło do kolejnej katastrofy: tym razem zapaliła się ogromna hala - jej powierzchnia wynosi aż 1200 metrów kwadratowych. W środku było mnóstwo tworzyw sztucznych, takich jak folie, opakowania, czy naczynia i sztućce jednorazowe. Palący się plastik nie ułatwia funkcjonariuszom straży pożarnej pracy.

Hala znajduje się niedaleko urzędu gminy, dokładniej między słynną trasą zakopianką a torami. Przewiduje się, że opanowanie sytuacji zajmie dobrych kilka godzin. Z tego też powodu kierowcy podróżujący między Nowym Targiem a Zakopanem powinni spodziewać się utrudnień.

Niezwykle trudna dla strażaków akcja gaśnicza. Trzeba było zaangażować 30 zastępów

- Budynek jest w całości objęty pożarem, a dach częściowo uległ zawaleniu. Działania straży pożarnej koncentrują się na ochronie sąsiedniej hali magazynowej - informował rzecznik małopolskiej straży Sebastian Woźniak.

Do gaszenia trudnego do opanowania pożaru zaangażowano aż 30 zastępów straży. Jak informował rzecznik, to ze względu na ogromne ilości wody potrzebne do gaszenia tak wielkiej powierzchni. Aby akcja gaśnicza przebiegała sprawniej, skorzystano ze znajdującej się 300 metrów od miejsca pożaru rzeki Dunajec.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto, ze względu na palące się w środku materiały, strażacy zostali dodatkowo doposażeni w sprzęt ochrony do dróg oddechowych. W tym celu ściągnięto cały kontener ze sprzętem z jednostki w Krakowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Nie wiadomo w jaki sposób i dlaczego doszło do pożaru. Na ten moment służby nie podały informacji, czy w trakcie pożaru ktoś przebywał w środku budynku, nie podano również czy są jakieś ofiary.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News