Okrucieństwo wobec zwierząt w "Pytaniu na śniadanie"? Widzowie są oburzeni, czekają na reakcję TVP

Okrucieństwo wobec zwierząt w "Pytaniu na śniadanie"? Widzowie są oburzeni, czekają na reakcję TVP Źródło: Screen/Pytanie na śniadanie

TVP dopuściło się na wizji okrucieństwa wobec zwierząt? Ze strony widzów "Pytania na śniadanie" padły oskarżenia dotyczące ostatniej odsłony programu. Oburzeni fani czekają na reakcję władz stacji.

TVP wyemitowało dzisiaj w "Pytaniu na śniadanie" materiał o małpce. Do studia zaprosili dzikie zwierzątko, jego właściciela i ekspertkę. Małpka kapucynka była ubrana w dziecięce ubranka i  pieluchę. Prezenterzy i zaproszony opiekun zwierzątka bawili się świetnie, płacząc ze śmiechu z psikusów niepozornego zwierzątka. Jednak podczas nagrania ze studia została wyproszona ekspertka, a w sieci rozpętało się piekło.

Okrucieństwo wobec zwierząt w "Pytaniu na śniadanie"?

Widzowie krytycznie odnieśli się do scen, które miały miejsce w dzisiejszym odcinku uwielbianego programu TVP. Z każdej strony napływają głosy, które pragną wyjaśnień, jak mogła zaistnieć taka sytuacja. Zwłaszcza w obliczu tragedii, jaka dotknęła tygrysy czekające na granicy polsko-białoruskiej. 

Pod postem zamieszczonym przez TVP na Facebooku, gdzie jeden z prowadzących ma na głowie małpkę, która "niszczy" mu fryzurę, pojawiło się wiele komentarzy, które jednoznacznie wytykają błąd, jaki popełniła stacja. Chociaż udział małpki miał bawić, to śmiali się tylko prowadzący. 

- Od kilku dni cała Polska żyje sprawą tygrysów, które utknęły na granicy z Białorusią. Musicie wiedzieć, że wszystkie inne zwierzęta dzikie utrzymywane w domach cierpią dokładnie tak samo, jak te nieszczęsne tygrysy. Nie mają swojego stada, nie mogą realizować naturalnych potrzeb gatunkowych, żyją w warunkach domowych, choć powinny w lesie, na sawannie, w swojej strefie klimatycznej i przede wszystkim - NA WOLNOŚCI. Telewizja, będąca medium opiniotwórczym, powinna reklamować adopcje zwierząt ze schronisk i jednocześnie potępiać trzymanie dzikich zwierząt w domach. Zrobiliście jednak inaczej, co nas zasmuca i niepokoi - czytamy w komentarzu organizacji Viva, która działa na rzecz praw zwierząt.

Oprócz organizacji związanych z walką o lepszy los zwierząt, które nie mogą wypowiedzieć się w swoim imieniu, głos zabrali także widzowie, którym bardzo nie spodobało się to, jak potraktowane zostało zwierzę w programie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP wyprasza eksperta z programu

Zaproszona do programu ekspertka do spraw dzikich zwierząt, która została wyproszona podczas nagrywania, na koncie na Instagramie również wypowiedziała się na temat praktyk TVP.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Niedobre informacje dotyczące 13. emerytury. Wiadomo, ile stracą emeryci

- Hahaha! Właśnie mnie WYPROSZONO z Pytanie na śniadanie, gdzie miałam się wypowiadać jako ekspert od małp, bo nim jestem, nieskromnie pisząc świetnym i jednym z nielicznych w PL. Niestety właściciel małpki celebrytki nie życzył sobie mnie na wizji. A, że TV bało się konfrontacji...cóż wyszłam z podniesioną przyłbicą. Prawda w oczy kole! Nie bierzcie małp do domu! Nie przebierajcie ich w ciuchy i pieluchy! Te małpy ogromnie cierpią z socjalno-behawioralnych problemów często nieprawidłowo żywione, samotne, bez stada. Człowiek im nie zapewni w domu dobrych warunków. Brawo TVP2 za promowanie takich zachowań i słabej mody - napisała Marta Kamila Marciniak [pisownia oryginalna].

Stacja TVP nie odniosła się w żaden sposób do zarzutów, które pojawiły się po emisji programu, a rozgoryczeni fani ciągle czekają na wyjaśnienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: facebook

Następny artykuł