Uwielbiany program nagle znika z ramówki TVP. Jacek Kurski podał powód zaskakującej decyzji

Uwielbiany program nagle znika z ramówki TVP. Jacek Kurski podał powód zaskakującej decyzji Źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk

TVP szykuje cięcia i rezygnuje z jednego z ulubionych programów wszystkich widzów. Jacek Kurski zaskoczył, ale ma powód na podjęcie takiej decyzji.

TVP nagle rezygnuje z programu. Praktycznie z dnia na dzień show znika z ramówki. Decyzję podjął prezes polskiej telewizji Jacek Kurski. Jak sam przyznał, ma dobry powód, by zdecydować się na ten krok. Widzowie niestety muszą pożegnać się z programem. Nie wiadomo natomiast, czy TVP wprowadzi w zamian jakiś inny teleturniej. 

TVP rezygnuje ze swojego hitu

„The Wall. Wygraj marzenia” to show, które produkuje TVP od 2017 roku. Na samym początku program emitowany był w piątek na TVP1, ale od września tego roku został przeniesiony do TVP2 na niedzielne wieczory. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że teleturniej powinien mieć większą oglądalność w głównym programie telewizji polskiej. Jak przyznał Jacek Kurski, "The Wall" bardziej pasowało do niedzielnych wieczorów niż piątkowych. Miał być uzupełnieniem do pokazywanych wtedy seriali. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W międzyczasie w programie zmienił się także prowadzący. Pawła Orleańskiego zastąpił znany wszystkim Maciej Kurzajewski, komentator sportowy i prezenter wielkich testów. 

- Ciągle widziałem go, Pawła Orleańskiego u konkurencji, dlatego zrodziła się myśl, żeby zastąpić prowadzącego gwiazdą TVP. Uznaliśmy, że nie stać nas na tego rodzaju ekstrawagancję, mając fantastycznych prezenterów - przyznał Jacek Kurski.

Jednak pomimo zmiany prowadzącego prezes TVP postanowił zdjąć program z anteny. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany już jutro, a w nadchodzących tygodniach będzie można obejrzeć jedynie powtórki programu. Z wyjątkiem przyszłego tygodnia, kiedy telewizja polska planuje pokazać mecz eliminacyjny do Euro 2020, w którym polska kadra zmierzy się z Macedonią Północną.

Maciej Kurzajewski w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Niedawno zdarzyło mu się pomylić imię reprezentanta siatkówki w programie "Czar par", a teraz program, w którym ledwo został prowadzącym zostaje zdjęty z anteny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą

2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu 

Program zostaje zdjęty z ramówki z powodu bardzo niskiej oglądalności pierwszych trzech odcinków. W tym roku było to 622 tysięcy widzów, a w zeszłym o tej samej porze było ich o 630 tysięcy więcej. Oznacza to ogromny spadek oglądalności właśnie po przejęciu programu przez Macieja Kurzajewskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W pośpiechu wycofują skażone mięso. ZABIŁO już 5 osób!
  2. Trzy ogromne psy otoczyły nowo narodzonego kotka. Był bezbronny, to musiało się tak skończyć
  3. Kręgosłup uczestnika Tańca z Gwiazdami w ruinie! Nie może chodzić, trwa walka z czasem
  4. Brutalna riposta w DDTVN. Filip Chajzer natychmiast zamilkł, kiedy tylko usłyszał bezlitosne słowa
  5. Fani "Królowych życia" czują się oszukani i upodleni! Wszystko było ustawką?!

źródło: se

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News