Nie żyje gwiazda kultowego serialu emitowanego na TVP. Przegrała walkę z rakiem

Nie żyje gwiazda kultowego serialu emitowanego na TVP. Przegrała walkę z rakiem Źródło: .

W TVP oglądały ją miliony telewidzów. Nie żyje aktorka znana z kultowego serialu. Przez lata gwiazda cierpiała na raka piersi, niestety przegrała tę walkę.

TVP pokazywało "Dynastię" z jej udziałem, a największe zawodowe sukcesy osiągnęła dzięki rolom w filmach "Julia" i "Claudine". Była laureatką Złotego Globu, a do historii przeszła jako pierwsza czarnoskóra aktorka, która wygrała nagrodę Tony. Nie żyje Diahann Carroll.

W TVP oglądały ją miliony. Nie żyje aktorka z "Dynastii"

Wiadomość o śmierci Diahann Carroll została potwierdzona przez córkę aktorki, Suzanne Kay, w rozmowie z magazynem "The Hollywood Reporter". Przyczyną śmierci gwiazdy był rak. W 1997 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Pierwszy atak choroby wygrała po 9-tygodniowej chemioterapii. Carroll miała 84 lata.

Aktorka urodziła się w 1935 roku. Na ekranach kinowych zadebiutowała w 1954 roku w musicalu "Czarna Carmen" Otto Premingera. Był to pierwszy amerykański film w historii, którego obsada składała się z samych czarnoskórych aktorów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Carroll była też pierwszą czarnoskórą aktorką, której przyznano nagrodę Tony - otrzymała ją za rolę w musicalu "No Strings". Jest też laureatką Złotego Globa - wręczono go jej w 1968 roku za rolę w serialu "Julia". W 1975 roku była nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Claudine".

Najpopularniejsza rola

Największą popularność przyniosła jej rola  w kultowym serialu "Dynastia". Do obsady dołączyła w 1984 roku. Zagrała diwę Dominique Deveraux, która była przyrodnią siostrą Blake'a Carringtona. W "Dynastii" Carroll występowała do 1987 roku.

Dzisiaj grzeje: 1.Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Carroll była kilkukrotnie zamężna. Najpierw z Monte Kayem - małżeństwo z nim zostało przerwane przez jej romans z Sidneyem Poiterem. Jej drugim mężem był Fred Glusman, a trzecim - Robert DeLeon, który zginął w wypadku w 1977 roku. Potem aktorka wyszła także za piosenkarza Vica Damone'a, z którym rozwiodła się w 1996 roku.

Źródło: Screen/ YouTube/ Inside Edition

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Dieta grzybowa sprawiła, że Katy Perry chudnie w oczach. Oszałamiający przepis na spadek wagi
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze
      

Źródło: Interia

Następny artykuł