Właśnie stracili swoje dobytki w nawałnicy. Pojawiła się nagła wiadomość o rodzinach z warmińsko-mazurskiego

Właśnie stracili swoje dobytki w nawałnicy. Pojawiła się nagła wiadomość o rodzinach z warmińsko-mazurskiego Źródło: Jakub Kaminski/East News

TVP przekazało najnowsze informacje o rodzinach z warmińsko-mazurskiego, które zostały poszkodowane wskutek nagłego ataku bezlitosnego żywiołu. Stracili dorobki swojego życia, sytuacja jest bardzo poważna. Nad Polską wciąż przechodzą kolejne nawałnice, powodujące ogromne szkody.

TVP Info przekazało ważne wiadomości o rodzinach z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, które straciły dorobki swojego życia wskutek nagłego ataku groźnego żywiołu. Sytuacja jest poważna, nad Polską wciąż utrzymują się niebezpieczne warunki pogodowe.

TVP przekazało najnowsze informacje w sprawie rodzin poszkodowanych wskutek sobotniej nawałnicy

W sobotnie popołudnie nad Polska przetoczyła się fala groźnych nawałnic, bezlitosny żywioł spowodował wiele szkód na terenie niemal całego kraju, a w szczególności w rejonie województwa warmińsko-mazurskiego. Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w tej okolicy prawdopodobnie przeszła potężna trąba powietrzna, a w wyniku wichury uszkodzonych zostało wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych. Wiatr zerwał tez linie elektryczną oraz powalił wiele drzew.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Warmińsko-mazurska straż pożarna, przekazała, że w Deksytach wskutek ataku żywiołu uszkodzonych zostało 5 budynków mieszkalnych i 5 gospodarczych. Z kolei w Weskajmach zniszczeniu uległy dwa budynki mieszkalne. Na szczęście służby nie odnotowały ofiar śmiertelnych, nie ucierpiały również żadne zwierzęta.

Poszkodowani z powodu żywiołu mogą liczyć na rządową zapomogę z funduszu klęskowego

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przekazał ważne informacje dla poszkodowanych rodzin. Ofiary żywiołu mogą liczyć na rządowe wsparcie finansowe. Zapomogi będą wypłacane potrzebującym na wniosek gminy.

- Po 6 tys. zł zapomogi z funduszu klęskowego dostaną rodziny, których mienie ucierpiało w wyniku silnego wiatru w gminie Górowo Iławeckie (warmińsko-mazurskie) - przekazał w sobotę rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Jak niedawno informowaliśmy, sobotnie nawałnice nad Polską doprowadziły również do śmierci jednej osoby. Na drodze nr 79 w Solcu drzewo zwaliło się na samochodów, którym podróżowała trzyosobowa rodzina. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca pojazdu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
tvp
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News