Naprawdę smutne wieści po tragedii podczas transmisji TVP na żywo. Lekarze ujawnili stan rannego

Naprawdę smutne wieści po tragedii podczas transmisji TVP na żywo. Lekarze ujawnili stan rannego Źródło: Pikio.pl

TVP transmitowało na żywo inauguracyjny wyścig 77. Tour de Pologne. Ttuż przed finiszem doszło do dramatycznego wypadku. Fabio Jakobsen z ogromną prędkością wjechał w barierki, na trasie doszło do groźnego karambolu. Przekazano smutne wiadomości o stanie zdrowia kolarza grupy Deceuninck-QuickStep. Sytuacja jest krytyczna, lekarze robią, co mogą.

TVP prowadziło transmisję na żywo z pierwszego etapu 77. edycji Tour de Pologne, który wystartował dzisiaj na południu Polski. Tuż przed linią mety w Katowicach doszło do tragedii - w czasie sprintu Fabio Jakobsen uderzył w boczne barierki. Stan kolarza jest krytyczny, trwa gorączkowa walka o życie sportowca.

77. Tour de Pologne wystartował 5 sierpnia 2020 roku

W środę wystartował pierwszy etap 77. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Trasa wiodła od Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Katowic. Tuż przed linią mety doszło do dramatycznego zdarzenia. O wygranej miał zadecydować sprinterski finisz. Jeden z zawodników uderzył w boczne barierki, to spowodowało falę wywrotek wśród peletonu i doprowadziło do karambolu.

Fabio Jakobsen przeleciał wpadł na barierki - w wyniku uderzenia w banery reklamowe kolarz odniósł bardzo poważne obrażenia. Sportowiec został przewieziony do szpitala świętej Barbary w Sosnowcu, trwa rozpaczliwa walka o jego życie.

- Wystąpił uraz mózgowo-czaszkowy, jest połamane podniebienie, więc był problem z zaintubowaniem. Utrzymywaliśmy cały czas czynności życiowe. Serce pracowało dobrze, utrzymywało ciśnienie. Najgorsza sytuacja była z układem oddechowym. Podniebienie i górna część dróg oddechowych uległy zmiażdżeniu. To bardzo ciężki uraz, stracił dużo krwi. Żyje i miejmy nadzieję, że wygramy. Zrobiliśmy wszystko, co można - przekazała dr Barbara Jerschina, lekarka TdP (Tour de Polgne) 2020.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP transmitowała wyścig na żywo, tuż przed metą doszło do tragedii

Jak donoszą media, kolarz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Kibice trzymają kciuki za jego powrót do zdrowia. 

- To bardzo ciężki uraz. Jest ogromne zagrożenie życia, ale jest z nami i potrzebuje też naszej, ciepłej energii - powiedziała dr Jerschina w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

2. Mikstura oczyszczająca przewód pokarmowy. Kosztuje kilka złotych

W wypadku ucierpiało również kilku kolarzy oraz sędzia, który stał blisko mety. Zawodnik Deceuninck-QuickStep wpadł na mężczyznę, który w wyniku kolizji stracił przytomność.

 - Zabezpieczyliśmy u sędziego kręgosłup szyjny. Doznał urazu głowy z utratą przytomności. Przewieziony został do szpitala - przekazała lekarka TdP.

Najlepsze newsy: 

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Skandal na pogrzebie malutkiego dziecka w Polsce. Wziął do ręki piłę, zrobił okropną rzecz
  3. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  4. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News