Wszyscy Polacy chcą pomóc. Wspaniały młody siatkarz może stracić rękę przez nagły atak nowotworu, potrzebna pomoc!

Wszyscy Polacy chcą pomóc. Wspaniały młody siatkarz może stracić rękę przez nagły atak nowotworu, potrzebna pomoc! Źródło: Instagram/proca20

TVP przekazał bardzo zasmucającą wiadomość. Jeden z siatkarzy potrzebuje pilnej pomocy od kibiców. Choroba nowotworowa może go doprowadzić nawet do amputacji, na zawsze grzebiąc nadzieję na dalszą karierę w sporcie. Apel sportowca rozrywa serce.

TVP przekazuje prośbę o pomoc od jednego z polskich siatkarzy. Sportowiec od jakiegoś czasu walczy z rakiem, a teraz okazuje się, że stawką jest ramię. Atak choroby spowodował, że zawodnik może na zawsze stracić rękę, bez której nie uda mu się dalej grać w siatkówkę. Ten jednak nie traci nadziei, bo wierzy, że z pomocą fanów uda mu się przezwyciężyć nowotwór.

Dramat młodego sportowca. Nowotwór prawie zniszczył mu karierę

Jakub Procanin jest bardzo obiecującym zawodnikiem MOSiR-u Jasło. 22-latek doskonale radzi sobie jako siatkarz, jednak niespodziewanie jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. W 2016 roku okazało się, że młody mężczyzna cierpi na mięsaka maziówkowego. 

Wtedy jednak udało się pokonać chorobę. Seria chemioterapii i specjalistyczne leczenie sprawiły, że nowotwór na chwilę przestał być zmartwieniem siatkarza. Szczęście jednak nie trwało długo. Rak dał o o sobie znać po raz kolejny. Tym razem stan zdrowia Jakuba Procanina jest na tyle zły, że ten może już niedługo stracić rękę. Lekarze uważają, że tylko tak uratują mu życie.

- Kuba po treningu poprosił, żebyśmy chwilę zostali, bo chce coś powiedzieć. Kiedy oznajmił, co i jak, to nas zatkało. Nastała cisza, którą przerwał Kuba i powiedział, że będzie z drużyną ile da rady, że pomoże w awansie, na ile zdrowie mu pozwoli - opowiada Bartosz Kilar, trener drużyny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP: siatkarz prosi o pomoc. Może stracić rękę

Istnieje jednak szansa na uratowanie ręki, a tym samym dalszej kariery siatkarza. Rozwiązaniem może okazać się protonoterapia w Monachium. Ten zabieg jest bardzo kosztowny, bowiem za kuracje trzeba zapłacić 130 tysięcy złotych.

jak podaje TVP, Jakub postanowił poprosić wszystkich swoich fanów, jak i kibiców siatkówki, o wsparcie. Założył zbiórkę, która może mu pomóc w szybkim uzbieraniu odpowiedniej kwoty. To jedyna możliwość, która pozwoli mu normalnie żyć i dalej rozwijać swój talent.

-  W siatkówce jest tak, że można przegrać 2 sety i nadal mieć szansę na wygraną. W przypadku walki z rakiem pierwszy przegrany set kończy grę. Choroba nie daje możliwości rewanżu - napisał na stronie zbiórki sportowiec.

Dramat tak uzdolnionego, młodego zawodnika już poruszył wiele Polaków, jednak ta pomoc jak na razie jest niewystarczająca. Potrzeba o wiele więcej środków, by Jakub mógł wybrać się na zagraniczną terapię. Każdy, kto chce pomóc siatkarzowi, może to zrobić tutaj.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Wiadomości z ostatniej chwili: polska policja podnosi alarm. Morderca na wolności, uważajcie na siebie jest NIEBEZPIECZNY
  4. Załamanie nerwowe niewyobrażalnie zmieniło Rynkowskiego. Teraz legenda polskiej muzyki cierpi
  5. 2 lata temu Polka przestała myć zęby. Efekt? Dziś mówi o nim cały świat
  6. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz    

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu