TVP przeprosiło po sądowym wyroku. Małą czcionką, z komentarzem oburzenia

TVP przeprosiło po sądowym wyroku. Małą czcionką, z komentarzem oburzenia Źródło: screen/TVP

TVP po porażce w sądzie musiało wystosować oficjalne przeprosiny na samym początku ich flagowego programu. Faktycznie to zrobili, nie kryjąc jednak oburzenia i próbując dogryźć politycznym rywalom.

TVP po wyroku sądu nie miało wyboru. Oficjalne przeprosiny i sprostowanie manipulacji musiało zostać umieszczone na samym początku serwisu Wiadomości. Pozywający stacje chcieli już świętować sukces, ale po zobaczeniu tego, co zrobiła Telewizja Publiczna, mina musiała im zrzednąć.

TVP miało przeprosić za manipulację

- Zaczynamy od jednego z najbardziej kuriozalnych wyroków w historii polskiego sądownictwa. Telewizja Polska ma opublikować sprostowanie niepełnej informacji, którą sami uzupełniliśmy i zaprezentowaliśmy na antenie już 7 dni temu. Tak zdecydował Warszawski sąd - właśnie takimi słowami Danuta Holecka rozpoczęła czwartkowe wydanie Wiadomości.

Chwilę potem na ekranie pojawił się komunikat z przeprosinami, które TVP musiało zamieścić po tym, jak przegrało batalię sądową z ugrupowaniem politycznym Konfederacja. Telewizja Polska podczas prezentacji wyników sondażu pominęła wynik tej partii, który w sondażu oceniono na 5% - czyli wystarczająco, żeby wejść do sejmu. Wymuszone przez sąd przeprosiny były opublikowane drobną czcionką, a wyemitowanemu sprostowaniu towarzyszył pretensjonalny ton.

Przeprosiny TVP oburzyły wyborców 

W dalszej części "przeprosin" pokazywano również wypowiedź publicystę tygodnia "Sieci", Michała Karnowskiego, który krytykował wyrok sądu, twierdząc, że był on umotywowany politycznie. Następnie przedstawiono również inne wyroki w podobnych sprawach, dotyczące Polsatu czy TVN. Zarzucono, że w przypadkach innych stacji, wyroki sądowe były niekorzystne dla Konfederacji. Nie omieszkano także skrytykować sędziego, który wydał wyrok.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto wykorzystano też okazję, aby dopiec politycznym oponentom Prawa i Sprawiedliwości. Przytoczono wypowiedź lidera Konfederacji, Janusza Korwin-Mikke o generalne Jaruzelskim, którego nazwał "poczciwym człowiekiem". Ugrupowaniu politycznemu zarzucono również powiązania z rosyjskim kontrwywiadem.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Wyborcy Konfederacji są oburzeni "przeprosinami" stacji. Nagranie z sprosetowania TVP szybko obiegło internet i było szeroko komentowane oraz krytykowane.

- To niby są przeprosiny? - napisał internauta.

- Za ten tekst "kuriozalny wyrok", Holecka powinna odpowiadać karnie! Na miejscu sędziego ,pozwałbym TVP i Holecką, za podważanie wyroku i próbę jego ośmieszenia i bagatelizowania! - skomentował niezadowolony użytkownik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zjedli SKAŻONE MIĘSO, dwie osoby nie żyją. Cała firma do zamknięcia
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

Źródło: TVP

Następny artykuł