TVP przekazało dramatyczne wieści, 30 sióstr zakonnych i duchownych zakażonych. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

TVP przekazało dramatyczne wieści, 30 sióstr zakonnych i duchownych zakażonych. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy Źródło: pikio.pl

TVP poinformowało o kolejnych licznych zakażeniach koronawirusem wśród osób pełniących posługę zakonną i duszpasterską. Wszyscy duchowni i siostry zakonne pracują dla jednego z najsławniejszych miejsc kultu w Polsce. Jeśli w ostatnich dniach byłeś w tym miejscu, koniecznie poinformuj o tym fakcie sanapid. Sytuacja jest bardzo poważna.

TVP poinformowało o kolejnym ognisku koronawirusa, które pojawiło się w popularnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki w województwie małopolskim. Zarażonych zostało wielu duchownych i kilkadziesiąt sióstr zakonnych. Sytuacja jest naprawdę poważna. Mogli mieć kontakt z wiernymi. Sanepid apeluje, żeby wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w nabożeństwach, zgłosiły się do odpowiedniej względem miejsca zamieszkania stacji sanitarno-epidemiologicznej. To niejedyna taka sytuacja na terenie kraju.

TVP poinformowało o nowym ognisku koronawirusa

Łagiewnickie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wykryto kolejne ognisko koronawirusa. Obecność niebezpiecznego patogenu wykryto w organizmach aż 35 sióstr zakonnych i duchownych świadczących posługę w krakowskiej świątyni. 33 osoby pozostają w izolacji, a dwie są hospitalizowane. Kilkadziesiąt osób zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę. Kilka tygodni temu odnotowano w tym miejscu jedno zakażenie. Na COVID-19 zachorowała osoba, która służyła do mszy. Niestety, pandemia szybko się rozprzestrzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

TVP poinformowało, że siostry zakonne apelują o przestrzeganie restrykcji związanych z reżimem sanitarnym. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust, dezynfekowanie rąk przed wejściem i wyjściem z kaplicy, a także zachowywanie norm dystansu społecznego. Zakonnice i duchowni proszą także o modlitwę w intencji szybkiego ozdrowienia osób chorych. Sanepid pilnie poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w tym kościele w dniach 24-25 sierpnia o godzinie 12:00. Wszystkie osoby, które zaobserwowały u siebie objawy mogące świadczyć o zachorowaniu na COVID-19, proszone są o niezwłoczny kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków

Na ten moment w małopolskim sanktuarium czynna jest wyłącznie kaplica z łaskami, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i grób świętej Faustyny. Wierni mają do niej dostęp codziennie, do godziny 18:00. Siostry zakonne i duchowni, którzy w niej pracują, nie mieli kontaktu z osobami zakażonymi. Pomieszczenie jest regularnie dezynfekowane. Zawieszono również prowadzenie strony internetowej parafii, wysyłanie folderów "Jezusowe orędzie Miłosierdzia", a także dystrybuowania plików z ikoną obrazu Jezusa Miłosiernego. W bazylice będzie emitowana transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 15-latka nie żyje, trójka dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Zbiory popularnego polskiego piosenkarza zachwycają. Nikt nie podejrzewał, że uwielbiany artysta w wolnych chwilach zajmuje się ekologicznymi uprawami

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News