Gwiazdor TVP nie żyje. Polacy pokochali go za kultową rolę w "Złotopolskich"

Gwiazdor TVP nie żyje. Polacy pokochali go za kultową rolę w "Złotopolskich" Źródło: .

TVP straciło swoją wielką gwiazdę. Nie żyje aktor znany z roli w "Złotopolskich". Poza występami w tej produkcji można go było oglądać w wielu innych filmowych odsłonach. To wielka strata dla jego bliskich oraz fanów.

TVP pożegnało słynnego aktora, znanego z udziału w serialu "Złotopolscy". Gwiazdor zapamiętany zostanie przez wiernych fanów tej produkcji ze swojej brawurowej roli. Wiele osób pogrążyło się w smutku po przekazaniu tak przygnębiającej informacji.

Gwiazda serialu TVP nie żyje

Gwiazda serialu TVP nie żyje. Przykre informacje o śmierci ks. Kazimierza Orzechowskiego obiegły polskie media.Duchowny zanim wstąpił do zakonu studiował aktorstwo. Polacy znają go z roli w hicie TVP 2 "Złotopolscy", w którym wcielił się w postać księdza Leskiego, za którą pokochały go miliony Polaków. Przez wiele lat zdobył oddane grono fanów, którzy pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Śmierć aktora "Złotopolskich"

Informację o śmierci ks. Kazimierza Orzechowskiego podał za pośrednictwem swojego konta na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

- Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano, w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie - brzmiała smutna wiadomość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 1952 roku ukończył PWST w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął zaś w 1968 roku. Orzechowski słynął z ról, które łączyły jego życiową pasję z powołaniem, czyli grał głownie księży. Poza występami w "Złotopolskich" można go było równiez oglądać w serialu "W labiryncie". Wziął także udział w słynnym filmie Andrzeja Wajdy z 1979 roku "Panny z wilka". Jego ostatnią filmową rolą był udział w produkcji Jacka Bławuta "Jeszcze nie wieczór" z 2008 roku. Na przestrzeni swojej długiej kariery wystąpił również w wielu spektaklach teatralnych.
W latach 1994-2009 pełnił funkcję kapelana Domu Aktora w Skolimowie. Ks. Kazimierz Orzechowski zmarł w wieku 90 lat.Ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Fanów bardzo zasmuciła ta wiadomość. Aktor znany szerszej publiczności głównie z serialu TVP był niezwykle lubianą postacią. Pod facebookowym postem Związku Artystów Scen Polskich pojawiła się lawina komentarzy upamiętaniających ks. Orzechowskiego. Dużo osób wspomina właśnie jego rolę księdza Leskiego w kultowych "Złotopolskich".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  2. Legendarna polska piosenkarka straciła ukochanego w PRZERAŻAJĄCYM wypadku. Do dziś nie pogodziła się ze stratą
  3. Kasia Cichopek biega po plaży w zjawiskowej sukience. Jej kosmiczna cena rozjuszyła fanki
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Kuriozalna wpadka Magdy Gessler. W pośpiechu edytowała wpis, ale internauci zdążyli porobić zdjęcia

Źródło:Facebook/Związek Artystów Scen Polskich

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News