Pożar trawi wielki budynek na zachodzie Polski. Płoną pojemniki z niezidentyfikowaną substancją

Pożar trawi wielki budynek na zachodzie Polski. Płoną pojemniki z niezidentyfikowaną substancją Źródło: Flickr/petkation

TVP poinformowało o wybuchu pożaru na zachodzie kraju. Zapaliła się budynek dawnej cukrowni, pali się niezidentyfikowana przez służby substancja. Coraz więcej strażaków walczy z żywiołem.

TVP podało informacje o pożarze, który wybuchł dzisiaj w Chybiu w województwie śląskim. Pożar zaczął się od worków ze śmieciami, ogień zajął także pojemniki z niezidentyfikowaną, ale łatwopalną substancją. Z początku Straż Pożarna wysłała 20 jednostek, ale obecnie ta liczba zwiększyła się dwukrotnie.

TVP poinformował o ogromnym pożarze na Śląsku

Koło godziny 17 zapaliła się stara cukrownia w Chybiu - to trzykondygnacyjny budynek, którego ugaszenie nie jest prostym zadaniem. Prawdopodobnie palą się chemikalia, ale nie ma potwierdzonych informacji co do palących się substancji. Wiadomo, że dym unoszący się z budynku jest toksyczny. Burmistrz miasta zaapelował do okolicznych mieszkańców, aby zamknęli okna i nie wychodzili z domu. Poinformowane zostały gminy Chybie, Czechowice-Dziedzice oraz Strumień. Ponadto, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zablokowano drogi w Chybiu.

W trakcie akcji jeden ze strażaków gorzej się poczuł, udzielono mu pomocy lekarskiej. Służby pracują w specjalnych maskach, aby uniknąć wdychania toksycznych oparów.

- Pożarem jest objęta jedna część segmentu budynku, o wielkości około 40 na 20 metrów. Na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki straży pożarne - informuje ustrońska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar jest tak ogromny, że straż nie może opanować sytuacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do akcji zaangażowano także lokalną Ochotniczą Straż Pożarną. Z początku do walki z żywiołem rzucono 20 zastępów straży, obecnie pożar cukrowni gasi aż 40 oddziałów.

- Na razie nikt nie powiedział oficjalnie, co się pali, ale możemy powiedzieć, że skala pożaru jest bardzo duża. Na miejscu są Hydraty, ale przy tej skali, są zupełnie niewydajne - poinformowali strażacy z OSP.

Strażacy mimo usilnych starań nie mogą opanować sytuacji. Zaczyna brakować wody do gaszenia, którą trzeba dowozić na miejsce pożaru. Mieszkańcy informują, że mogą płonąć nielegalnie składowane chemikalia, gdyż w marcu policjanci odkryli takowe substancje na terenie cukrowni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nigdy nie popełniaj tego błędu. Zamiast krzyczeć na dzieci wypowiedz te 2 zdania, zawsze działają
  4. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News