9 dzieci było w drodze do szkoły, wszystkie nie żyją. TVP przekazała smutne informacje, które poruszyły wiele krajów

9 dzieci było w drodze do szkoły, wszystkie nie żyją. TVP przekazała smutne informacje, które poruszyły wiele krajów Źródło: Unsplash/Jens Johnsson

TVP przekazało okropne wiadomości na temat dzieci, które zginęły w drodze do szkoły. Tragedia miała miejsce w Afganistanie. Zgodnie z doniesieniami lokalnej policji, wszystkiemu winna była mina podłożona na drodze przez Talibów. Dziewięcioro dzieci nie żyje.

TVP poinformowało o tragedii, która miała miejsce w północno-wschodniej prowincji Tachar. Życie na tamtych terenach nie jest proste. Ze względu na konflikt między władzą a Talibami cierpią przede wszystkim dzieci, które na co dzień znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mają utrudniony dostęp do opieki medycznej i edukacji.

TVP donosi o wypadku autobusu szkolnego

Mimo ciężkich warunków, dzieci chcą się kształcić i rodzice wciąż posyłają je do szkół. Nie dla wszystkich ten głód wiedzy kończy się dobrze. Tragicznym przykładem tego jest zdarzenie, które miało miejsce w tę sobotę. W Afganistanie szkoły działają również przez część weekendu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zgodnie z doniesieniami prasy, winna tragedii była mina przeciwpiechotna podłożona tam przez mniejszość Talibów. Nie oznacza to jednak, że dzieci, które ucierpiały, do niej nie należały - wręcz przeciwnie, pośród tych, które zginęły w wybuchu miny aż cztery pochodziły z "talibskich rodzin". To dowód na to, jak okrutny i bezsensowny jest konflikt, w którym bez względu na intencje cierpią obie strony - a najbardziej niewinni.

Zginęły dzieci w wieku szkolnym

Wszystkie ofiary wybuchu mieściły się w przedziale wiekowym od 9 do 12 lat. Uczęszczały do lokalnej szkoły podstawowej.

- Obszar ten znajduje się pod kontrolą talibów, a od kiedy siły bezpieczeństwa rozpoczęły ataki w celu oczyszczenia terenu, talibowie podłożyli miny przeciwpiechotne - poinformował media Khali Asir, rzecznik miejscowej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie

2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

Liczba ofiar konfliktu w Afganistanie rośnie z roku na rok i w 2019 roku osiągnęła najwyższy poziom od lat. Mimo wysiłków strony amerykańskiej oraz pokojowych intencji talibskich powstańców, którzy również liczą na rychłe zakończenie konfliktu, krwawym zajściom nie ma końca. Według danych ONZ między lipcem a wrześniem 4313 cywilów zostało rannych lub zginęło w efekcie działań zbrojnych na terenach Afganistanu. To wzrost aż o 42 procent względem zeszłego roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

źródło: tvp

Następny artykuł