Kolejne miasta zagrożone, sytuacja jest bardzo zła. TVP przekazała piorunujące wieści

Kolejne miasta zagrożone, sytuacja jest bardzo zła. TVP przekazała piorunujące wieści Źródło: Pikio.pl

TVP przekazała najnowsze wiadomości, sytuacja jest bardzo poważna. W sobotę 29 sierpnia 2020 roku kraj obiegły niepokojące informacje o ogromnej awarii, trwają pracę nad powstrzymaniem groźnych skutków uszkodzenia kolektorów doprowadzających nieczystości do Oczyszczalni Ścieków "Czajka" w Warszawie, a tymczasem nieczystości docierają do kolejnych miast w Polsce.

TVP przekazała niepokojące informacje, fala nieczystości, która dostała się do Wisły wskutek awarii kolektorów doprowadzających nieczystości do stołecznej Oczyszczalni Ścieków "Czajka" zbliża się do kolejnych miast. Trwają prace nad powstrzymaniem skutków poważnego uszkodzenia.

TVP przekazała najnowsze informacje ws. awarii Oczyszczalni Ścieków "Czajka"

W sobotę 29 sierpnia 2020 roku krajowe media obiegły porażające informacje o ponownej awarii w stołecznej Oczyszczalni Ścieków "Czajka". Dzień wcześniej miało dojść w oczyszczalni do przeglądu eksploatacyjnego, który przeprowadzili specjaliści z udziałem naukowców Politechniki Warszawskiej. Eksperci potwierdzili wówczas szczelność rurociągów. Wskutek zdarzenia doszło do zrzutu ścieków do Wisły. Do podobnej awarii doszło rok temu. 

Jak przekazała TVP INFO, trwają prace przygotowawcze do budowy awaryjnego systemu, którego celem jest powstrzymanie wycieku ścieków do Wisły. Na razie nieczystości swobodnie spływają w kierunku Bałtyku. Jak przewidują specjaliści, wpłyną do polskiego morza w godzinach nocnych z czwartku na piątek. 

Fala nieczystości ze stolicy minęła już Bydgoszcz, zbliża się do kolejnych miast

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według informacji przekazanych przez "Wody Polskie", fala ścieków minęła już Bydgoszcz i zbliża się do Grudziądza, nieczystości dotrą do miasta dzisiaj. w okolicach godz. 19.00.

- Czoło fali ze ściekami obecnie minęło Bydgoszcz i zbliża się do Grudziądza, gdzie dotrze dzisiaj ok. godz. 19.00. Do Bałtyku wpłynie w godzinach nocnych z czwartku na piątek. Apelujemy o niekorzystanie z wód Wisły od Warszawy do ujścia - przekazały "Wody Polskie" na swoim Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poinformował, że w związku z zaistniałą awarią w stołecznej oczyszczalni i wyciekiem nieczystości do Wisły, codziennie pobierane będą próbki wody w czterech miejscach: w Białej Górze, Kiezmarku, Świbnie oraz na Zatoce Gdańskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o powrót obostrzeń w Polsce
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News