Z powodu potężnej ulewy zawalił się mur. TVP: Co najmniej 15 osób nie żyje, blisko 70 rannych, koszmarne informacje z zagranicy

Z powodu potężnej ulewy zawalił się mur. TVP: Co najmniej 15 osób nie żyje, blisko 70 rannych, koszmarne informacje z zagranicy Źródło: Pikio.pl

TVP poinformowało właśnie o tragedii, która wstrząsnęła całym światem. W wyniku ulewy zmarło 15 osób. Na miejscu trwają akcje ratunkowe, w których bierze udział kilka zastępów strażaków. Ostatnie aktualizacje wskazują na to, że wśród rannych znajduje się 70 osób, które w ciężkim stanie trafiły do szpitali.

TVP podało właśnie najnowsze informacje z zagranicy. W wyniku ulewy doszło do tragedii. W tym momencie potwierdzono zgon aż 15 osób. Służby podają, że wśród tych, którzy nie przeżyli katastrofy, są także małe dzieci.

TVP: w wyniku ulewy zmarło 15 osób. Wśród nich są dzieci

W Indiach trwa tzw. pora monsunowa. Oznacza to, że opady deszczu są nadzwyczaj obfite, na co nie była przygotowana zapora znajdująca się w zachodniej części Indii. Mur zawalił się w Mumbaju w slumsach, gdzie przebywali robotnicy, a także ich żony i dzieci. Konstrukcja nie wytrzymała pod naporem wody i została całkowicie zniszczona. Spore odłamki muru zawaliły się wprost na ludzi mieszkających w slumsach. Robotnicy mieszkali w specjalnie przygotowanych chatach, które zbudowane zostały tylko na czas ich pracy w Mumbaju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W trakcie akcji ratunkowej, w którą zaangażowane były wszystkie służby, spod gruzów wyciągnięto 15 osób martwych. Strażacy cały czas pracują nad tym, aby odnaleźć kolejnych ludzi, których zaginięcie zgłosiły rodziny mieszkające w slumsach. W tym momencie 70 rannych trafiło do pobliskich placówek medycznych.

Tego typu sytuacje dość często mają miejsce w porze monsunowej w Indiach. Obfite opady są zupełnie nieprzewidywalne. Władze natomiast nie mają odpowiedniego budżetu, aby sfinansować budowę konstrukcji, które wytrzymałyby każdą ulewę. Robotnicy mieszkający na zagrożonych terenach są zmuszeni zaryzykować, bowiem nie stać ich na mieszkania w bogatszych dzielnicach Mombaju. Wiedzą, że każdego dnia mogą zginąć.

Fot. Twitter/Reuters Top News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 18-letni raper. TVP poinformowało, że przedawkował narkotyki
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  3. Mąż zginął w tragicznym wypadku, potem nadeszła kolejna katastrofa. Dramatyczny apel Weroniki: "Błagam każdego z was"
  4. Te słowa Szelągowskiej rozrywają serce. Przyznała, że miała "ojczyma alkoholika, który był pedofilem"
  5. Znany polski kolarz walczy o życie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
  6. "500 plus dla rolników" staje się faktem. Na krowę czy świnię dostaną więcej niż na dziecko

Źródło: TVP

Następny artykuł