Wielki smutek, tragedia podczas nabożeństwa. 20 osób nie żyje, 16 jest poważnie rannych

Wielki smutek, tragedia podczas nabożeństwa. 20 osób nie żyje, 16 jest poważnie rannych Źródło: .

TVP przekazało tragiczne informacje. Wstępne szacowania wskazują na to, że 20 osób w dramatyczny sposób straciło życie, a kolejne 16 jest rannych. Najgorsze jest to, że wszystko stało się podczas nabożeństwa.

TVP poinformowało, że podczas nabożeństwa doszło do tragedii. Wierzący zebrali się w jednym miejscu, aby dostąpić łaski. Niestety, dla niektórych z nich skończyło się to śmiercią, rodziny nie mogą uwierzyć w to, co zaszło tuż po kazaniu.

TVP: 5 dzieci nie żyje

Duchowny Kościoła Metodystyczno-Zielonoświątkowego zgromadził setki wiernych. Wszyscy zebrali się na stadionie Moshi u stóp Kilimandżaro, aby wysłuchać całego nabożeństwa, w tym kazania pastora Boniface'a Mwamposa. Duchowny poinformował zgromadzonych, że po kazaniu zostaną oni namaszczeni świętym krzyżmem, które zapewni im nie tylko dobrobyt, ale uchroni ich od wszelkich chorób, w tym tych ciężkich.

Nie trzeba było się domyślać, że kiedy pastor pozwolił już podchodzić do ołtarza, tłum zaczął napierać - każdy chciał być namaszczony jako pierwszy, innym z kolei nie chciało się tyle czekać.

- Gdy ludzie przystąpili do namaszczania, doszło do wybuchu paniki. Wśród ofiar jest pięcioro dzieci - powiedział szef policji w Moshi, Kippi Warioba.

Ofiar może być więcej. Wszystko przez tzw. "ewangelię dobrobytu"?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z tym atakiem paniki co najmniej 20 osób straciło życie, a 16 kolejnych zostało rannych. Mówi się "co najmniej", ponieważ uroczystość miała miejsce w nocy - w tej chwili trwają tam prace porządkowe i mające na celu zliczyć kolejne zmarłe i ranne osoby. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęło stare zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej. W ogóle nie przypomina siebie
2. Nagle rozległy się strzały, ktoś otworzył ogień do polskich harcerzy. Dramat na obozie, trwa akcja służb

Eksperci zauważyli, że w Tanzanii mieszka kilkadziesiąt milionów chrześcijan - to właśnie te osoby coraz rzadziej uczęszczają na zgodne ze swoją wiarą uroczystości, a swoje kroki kierują na wydarzenia bazujące na "ewangelii dobrobytu". Niektórzy kapłani, nawet ci samozwańczy wymyślili, że różnymi sposobami mogą przyciągnąć wiernych, a tym samym ich pieniądze. Osoby, które zdecydują się uczestniczyć w nabożeństwach Kościoła Metodystyczno-Zielonoświątkowego muszą płacić dziesięcinę - z takich datków utrzymuje się ta kościelna formacja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez przypadek ujawniono ukrywany przed wszystkimi przepis na panierkę z KFC. Podajemy recepturę
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Biednej dziewczyny nie było stać na suknię na studniówkę. Jej kolega własnoręcznie uszył jej kreacje, powalający widok
  4. Pies nie znosił kąpieli. Pewnego dnia właściciele zajrzeli do łazienki i zdębieli, zobaczyli, co robił z dziećmi
  5. Wielki smutek, tragedia podczas nabożeństwa. 20 osób nie żyje, 16 jest poważnie rannych

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News