Tysiąc pożarów w jeden dzień. Najgorsze doniesienia o śmierci kilku Polaków

Tysiąc pożarów w jeden dzień. Najgorsze doniesienia o śmierci kilku Polaków Źródło: .

TVP podało właśnie informacje do ilu pożarów doszło wczoraj. Nowy Rok zawsze jest ciężkim dniem dla straży pożarnej, która w tym troku musiała walczyć z ogniem ponad tysiąc razy. Najgorsze doniesienia dotyczą ofiar.

TVP nie przekazało dobrych informacji, kolejny raz przekazując dramatyczne statystki. Jak podaje telewizja publiczna, zaledwie pierwszego dnia nowego roku doszło do ponad 1000 pożarów, pracownicy Państwowej Straży Pożarnej mieli ręce pełne roboty już od nocy sylwestrowej. Dane dotyczące pożarów niestety zawierają także liczbę zgonów spowodowanych ogniem. 

Stacja TVP przekazuje dane dotyczące 1.01.2020 roku

Pierwszy dzień nowego roku numer straży pożarnej wybierany był najczęściej. Strażacy wyjeżdżali więc do zagrożeń aż 1653 razy. Wśród tych zgłoszeń 1029 dotyczyło pożarów, 504 były spowodowane miejscowym zagrożeniem, a 120 fałszywym alarmem. 

- W pierwszy dzień nowego roku doszło do ponad tysiąca pożarów, w których zginęły trzy osoby, a 16 innych zostało rannych - podał do informacji publicznej Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Największa liczba pożarów została zanotowana na Mazowszu, było ich aż 143, na drugim miejscu pod względem pożarów znalazło się województwo wielkopolskie (131), a następnie dolnośląskie, gdzie ogień stwarzał niebezpieczeństwo 126 razy. 

Jednym z najpoważniejszych pożarów minionego dnia był ten w Bydgoszczy, gdzie około godziny 8 zapalił się budynek gospodarczy. Podczas akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Niestety to właśnie w kujawsko-pomorskim zginęła jedna z ofiar. Kolejna śmiertelna ofiara została odnaleziona w domu jednorodzinnym w Pile, a trzecia w Jeleniej Górze. 

TVP zdradza, gdzie dochodziło do pożarów 

Państwowa Straż Pożarna przekazała TVP informację o tym, gdzie najczęściej dochodziło do pożarów. Ogień wybuchał aż 195 razy w mieszkaniach i domach, przeważnie z nieznanych przyczyn. Jednak 370 pożarów dotyczyło kontenerów i śmietników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba

2. Dziwne zachowanie żony Sławomira. Widok, przez który fani oniemieli

Oznacza to, że w większości pożary spowodowane były środkami pirotechnicznymi, które co roku są zmorą straży pożarnej i przyczyną dramatycznych wydarzeń podczas Sylwestra. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Ibisz podetknął mikrofon do stojących za nim ludzi. Za chwilę nie mógł ukryć zdumienia
  4. Widok, który Roksana Węgiel powinna wziąć sobie do serca. 12-letnia Viki Gabor dała przykład
  5. Maryla Rodowicz odwróciła się plecami i zawrzało. Publiczność nie dowierzała oczom

źródło: tvpinfo 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News