RCB wysyła Polakom SMSy z pilnym ostrzeżeniem. Wg TVN sytuacja już dawno nie była aż tak poważna

RCB wysyła Polakom SMSy z pilnym ostrzeżeniem. Wg TVN sytuacja już dawno nie była aż tak poważna Źródło: pikio.pl

TVN przekazał wstrząsające informacje. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przesłało tysiącom Polaków wiadomości dotyczące wielkiego niebezpieczeństwa w związku z pogodą. Według mediów kataklizm wisi w powietrzu, a sytuacja nie była tak zła od lat.

TVN i RCB poinformowały o wielkim niebezpieczeństwie. Od kilku tygodni Polacy borykają się ze zmienną pogodą, wichurą oraz burzami. Ta sytuacja się dramatycznie zmieni na jeszcze gorszą, a wszystko przez powodzie, jakie mogą zalać znaczną część Polski. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie stosowne alerty w tej sprawie, a media potwierdzają, że tak niebezpiecznie nie było od dawna.

TVN informuje o alarmach RCB. Kataklizm pogodowy wisi w powietrzu

Ulewy i burze, które nawiedzały Polskę w ciągu ostatnich kilku tygodni, zaczną zbierać żniwo. Poziom wód w niektórych miejscach kraju zacznie przybierać niebezpieczną wysokość, a ryzyko ewentualnych podtopień będzie wprost zatrważające. O niebezpieczeństwie poinformowało RCB, które w swoich komunikatach napisało, że Wisła może zacząć wylewać. Rządowi eksperci proszą o niezbliżanie się do rzeki i stosowanie się do wszystkich komunikatów, które zostaną wysłane w ciągu najbliższych godzin.

- Kolejne SMS-y z ostrzeżeniami zostały wysłane dziś do mieszkańców 4 powiatów w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim w związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle. Nie zbliżajcie się do rzeki. - napisało RCB na swoim Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy powódź może rzeczywiście zagrozić?

Według ekspertów sytuacja pogodowa jest alarmująca, ale wszystko jest pod kontrolą i możliwe, że da się zminimalizować ryzyko podtopień.

- Sytuacja jest poważna, ale bardzo stabilna i nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców ani ich mieniu - powiedział po południu wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Prognozy są optymistyczne, fala jest dość krótka, w najbardziej newralgicznych miejscach ma być niższa niż w 2010 roku (kiedy doszło do powodzi) - powiedział po południu młodszy brygadier Maciej Falandysz ze stanowiska koordynacji w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  2. Odkryto SEKRETNE nagrania Anny Jantar. Nie widział ich jeszcze NIKT. Komentarz Natalii Kukulskiej wbije was w fotel!
  3. Afera wokół żony Sławomira na festiwalu Polsatu. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, ona wystąpiła bez bluzki?!
  4. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  5. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  6. Prawie rok po śmierci Kory na jaw wychodzą okropne szczegóły. Nie tak wyobrażali sobie ostatnie pożegnanie

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News