TVN wyemitował druzgocące informacje. Jak zareaguje Kaczyński?

TVN wyemitował druzgocące informacje. Jak zareaguje Kaczyński? Źródło: wikimedia comons

TVN przygotowało wczoraj zaskakujący materiał dotyczący najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze chcieli odpowiedzieć na pytania dotyczące działania partii. Prezes PiS z pewnością będzie musiał odnieść się do materiału. Ten mocno uderza w jego wizerunek.

TVN zapowiedział wczoraj opublikowanie programu, który wprost  nawiązywał do koneksji prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz przeszłości jego bliskich współpracowników. Chodzi tu o tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa TW "Ryszard", który stanął w centrum medialnej burzy tuż po publikacji materiału "Gazety Wyborczej". Na początku lutego w wyniku afery rozkręconej wokół tak zwanych "taśm Kaczyńskiego" wyszło na jaw, że wieloletni prezes spółki Srebrna był w przeszłości współpracownikiem SB. Mowa o Kazimierzu Kujdzie. TVN ma zamiar odpowiedzieć na pytanie, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości mógł wiedzieć o ukrytej tożsamości ludzi ze swojego otoczenia.

TVN opublikował materiał na temat TW "Ryszarda"

Według TVN teczka współpracownika TW "Ryszard" podpisana jest imieniem i nazwiskiem Kazimierz Kujdy. Zawiera ona nie tylko pisemny odpis pod zobowiązaniem do współpracy, ale także pisane osobiście donosy. Jarosław Kaczyński twierdzi, że nie wiedział nic o przeszłości Kujdy. Może wydawać się to zaskakujące, gdyż Kaczyński włożył wiele wysiłku w odkrywanie nadal aktywnych dawnych agentów komunistycznej bezpieki. Sam raczej nie jest podejrzewany nawet przez swoich zaciekłych przeciwników o taką współpracę. Jednak TVN zastanawia się, czy to możliwe, by osoba o takiej wiedzy mogła nie dostrzec agenta u własnego boku. Obecna sytuacja stawia prezesa PiS w bardzo niekorzystnym położeniu. Po emisji materiału w mediach ponownie zawrzało.



DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim jest Kazimierz Kujda?

Kazimierz Kujda, od niedawna znany publicznie jako TW "Ryszard" w latach 1995-1998 oraz 2008-2015 pełnił funkcję prezesa spółki Srebrna. Zasiadał w zarządzie Fundacji Prasowej "Solidarność". Ponadto w 2015 roku został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Narodowej Rady Rozwoju. Po wypłynięciu informacji o jego współpracy z SB, został zawieszony na stanowisku w Narodowej Radzie Rozwoju. Złożył także dymisję z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako tajny współpracownik zarejestrowany został w 1979 roku. Po powrocie z wyjazdu zagranicznego w 1983 roku zażądał zaprzestania współpracy. Nie może to jednak świadczyć, że ta współpraca została przerwana. Kto raz wszedł w taki układ, przez całe życie będzie odczuwał tego konsekwencje. Materiał dotyczący TW "Ryszard" wyemitowany został wyemitowany wczoraj na antenie. Prezes PiS dotychczas nie odniósł się do śledztwa dziennikarzy.



Najlepsze newsy dnia:

  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
źródło: TVN24 Następny artykuł