TVN wyemitował druzgocące informacje. Jak zareaguje Kaczyński?

TVN wyemitował druzgocące informacje. Jak zareaguje Kaczyński? Źródło: wikimedia comons

TVN przygotowało wczoraj zaskakujący materiał dotyczący najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze chcieli odpowiedzieć na pytania dotyczące działania partii. Prezes PiS z pewnością będzie musiał odnieść się do materiału. Ten mocno uderza w jego wizerunek.

TVN zapowiedział wczoraj opublikowanie programu, który wprost  nawiązywał do koneksji prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz przeszłości jego bliskich współpracowników. Chodzi tu o tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa TW "Ryszard", który stanął w centrum medialnej burzy tuż po publikacji materiału "Gazety Wyborczej". Na początku lutego w wyniku afery rozkręconej wokół tak zwanych "taśm Kaczyńskiego" wyszło na jaw, że wieloletni prezes spółki Srebrna był w przeszłości współpracownikiem SB. Mowa o Kazimierzu Kujdzie. TVN ma zamiar odpowiedzieć na pytanie, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości mógł wiedzieć o ukrytej tożsamości ludzi ze swojego otoczenia.

TVN opublikował materiał na temat TW "Ryszarda"

Według TVN teczka współpracownika TW "Ryszard" podpisana jest imieniem i nazwiskiem Kazimierz Kujdy. Zawiera ona nie tylko pisemny odpis pod zobowiązaniem do współpracy, ale także pisane osobiście donosy. Jarosław Kaczyński twierdzi, że nie wiedział nic o przeszłości Kujdy. Może wydawać się to zaskakujące, gdyż Kaczyński włożył wiele wysiłku w odkrywanie nadal aktywnych dawnych agentów komunistycznej bezpieki. Sam raczej nie jest podejrzewany nawet przez swoich zaciekłych przeciwników o taką współpracę. Jednak TVN zastanawia się, czy to możliwe, by osoba o takiej wiedzy mogła nie dostrzec agenta u własnego boku. Obecna sytuacja stawia prezesa PiS w bardzo niekorzystnym położeniu. Po emisji materiału w mediach ponownie zawrzało.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim jest Kazimierz Kujda?

Kazimierz Kujda, od niedawna znany publicznie jako TW "Ryszard" w latach 1995-1998 oraz 2008-2015 pełnił funkcję prezesa spółki Srebrna. Zasiadał w zarządzie Fundacji Prasowej "Solidarność". Ponadto w 2015 roku został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Narodowej Rady Rozwoju. Po wypłynięciu informacji o jego współpracy z SB, został zawieszony na stanowisku w Narodowej Radzie Rozwoju. Złożył także dymisję z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako tajny współpracownik zarejestrowany został w 1979 roku. Po powrocie z wyjazdu zagranicznego w 1983 roku zażądał zaprzestania współpracy. Nie może to jednak świadczyć, że ta współpraca została przerwana. Kto raz wszedł w taki układ, przez całe życie będzie odczuwał tego konsekwencje. Materiał dotyczący TW "Ryszard" wyemitowany został wyemitowany wczoraj na antenie. Prezes PiS dotychczas nie odniósł się do śledztwa dziennikarzy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
źródło: TVN24 Następny artykuł