TVN: Wielka tragedia za granicą. Zawalił się kościół, nie żyje 13 osób, mnóstwo rannych

TVN: Wielka tragedia za granicą. Zawalił się kościół, nie żyje 13 osób, mnóstwo rannych Źródło: Screen/TVN24

TVN właśnie podało wstrząsającą wiadomość o ogromnej tragedii. Niespodziewanie zawalił się kościół, w którym przebywało wielu wiernych. Nie żyje 13 osób, jest mnóstwo rannych, a bilans strat wciąż nie jest zamknięty.

TVN właśnie przekazało niesamowicie wstrząsającą i przykrą wiadomość, w którą ciężko uwierzyć. Podczas mszy, gdy w kościele były dziesiątki wiernych, niespodziewanie zawaliła się częściowo ściana budynku. Do tej katastrofy doszło w czwartek wieczorem, lecz dziś mówi o tym cały świat. 

Bilans strat wciąż nie został oficjalnie zamknięty, a na miejscu trwa policyjne śledztwo. Jak podaje TVN, w wyniku tej przykrej katastrofy budowlanej śmierć poniosło co najmniej 13 osób, a 29 jest poważnie rannych. Do zdarzenia doszło w prowincji KwaZulu-Natal na wschodzie RPA

TVN przekazał tragiczną wiadomość. Kilkanaście osób zmarło przez zawalenie ściany kościoła

W czasie mszy w kościele zielonoświątkowców w prowincji KwaZulu-Natal znajdującej się na wschodzie RPA doszło do przerażającej tragedii. Niespodziewanie częściowo zawaliła się ściana świątyni miasta Dlangubo, a w wyniku tego zdarzenia śmierć oraz obrażenia poniosło wiele osób. 

- Ściana budynku zawaliła się wczoraj wieczorem z powodu silnych opadów deszczu. Zginęło 13 osób - cytuje rzecznika ministerstwa do spraw lokalnych Lennox Mabaso TVN. 

Choć wciąż nie opublikowano informacji, iż bilans strat jest zamknięty, już na początku mówiło się o poszkodowanych. Pierwsze raporty wymieniały 16 takich osób, teraz już pewne jest, że obrażenia odniosło 29 wiernych. Niestety bardzo możliwe, że to jeszcze nie jest ostateczna liczba. Oczy całego świata zwrócone są na RPA i wszyscy czekają na wyjaśnienie przyczyn tego dramatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policyjne śledztwo wciąż trwa. Niczego nie można być pewnym

Na miejscu wciąż pracują służby, a policja prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny niespodziewanego zawalenia. Choć początkowo podane zostały informacje o silnych opadach deszczu, które mogły spowodować katastrofę budowlaną, wciąż nie jest to oficjalna informacja. 

Jak podała agencja "Reutera", McKenzie sugeruje, że powodem mogła być silna burza, jednak nie można być tego pewnym, a sprawa oficjalnie zakończona zostanie dopiero po zakończeniu prac policyjnych. Wystosowany najprawdopodobniej zostanie także oficjalny raport przedstawiający liczbę osób, które zginęły, poszkodowanych oraz bilans strat materialnych. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News