Dziś wieczorem miliony Polaków włączy TVN. Kultowy film ściągnie tłumy przed ekrany

Dziś wieczorem miliony Polaków włączy TVN. Kultowy film ściągnie tłumy przed ekrany Źródło: publicdomainpictures.com

TVN szykuje dziś widzom nie lada gratkę. Fani kina sensacyjnego mogą zacierać ręce i szykować wolny czas po godzinie 21:30. Takiego hitu nie wypada pominąć.

TVN przyciągnie dziś przed telewizory niejednego fana kina sensacyjnego. To "klasyk" gatunku, obowiązkowa pozycja i uczta dla prawdziwego kinomana.

Amerykański klasyk kina akcji na ekranach. Już dziś w TVN

Po godzinie 21:30 rozpocznie się emisja filmu "Ścigany". Film akcji z 1993 roku oparty został na prawdziwych wydarzeniach. Odzwierciedla je historia filmowego bohatera Richarda Kimble'a, w rolę którego wcielił się gwiazdor tamtych lat, Harrison Ford. 

Kimble, jak sama nazwa filmu wskazuje, jest przez większość produkcji ścigany za zbrodnię... której nie popełnił. Akcja bazuje na prawdziwej historii niejakiego Sama Shepparda, który w lipcu 1954 roku został oskarżony o zabójstwo swojej żony. Miał to uczynić w swoim własnym łóżku. Pierwszy bohater jest podwójnie załamany. Nie dość, że stracił kobietę życia, to jeszcze amerykańskie służby niesłusznie skazują go za zbrodnię, której nie popełnił. Zrozpaczony takim obrotem spraw zostaje aresztowany, a następnie skazany na śmierć. Nie byłoby filmowej otoczki, gdyby nie niespodziewany zwrot akcji. W odróżnieniu od historii prawdziwej, Kimble'owi udaje się uciec, korzystając z nadarzającej się okazji. Za skazanym rusza prawdziwa obława. Pościgiem kieruje szeryf Samuel Gerard. Bohater odgrywany przez Harrisona Forda dociera do szpitala, w którym służba opatruje rany. Później stara się jak najszybciej zmienić swój wygląd. Nie brakuje zwrotów akcji - pościg już dopada uciekiniera, ale ten decyduje się na desperacki skok przy zaporze rzecznej unikając powrotu za kraty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Ponadczasowy hit

"Ścigany" był hitem roku 1993. Sukces przypieczętowała gala Oskarów - najważniejszą statuetkę za rolę drugoplanową otrzymał Tommy Lee Jones. Zagrał on w "Ściganym" szeryfa federalnego. Oprócz Forda i Jonesa w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Julianne Moore, Joe Pantoliano i Jeroen Krabbe. Film był popularny do tego stopnia, że w swoim czasie doczekał się ... parodii. Film "Ści(ą)gany" w reżyserii Pata Profta nawiązał w akcji do pierwowzoru, a w rolę głównego bohatera wcielił się charakterystyczny dla komedii aktor, Leslie Nielsen, znany, chociażby z wszystkich części "Nagiej Broni".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

źródło: Filmweb

Następny artykuł