Sąd Najwyższy zdecydował, TVN ukarane. Okazało się, ze telewizja dopuściła się manipulacji prezentując skandaliczny reportaż.

Zdaniem wymiaru sprawiedliwości zabrakło rzetelności dziennikarskiej. Sam materiał miał być wyreżyserowany.

TVN ukarane

ZOBACZ TAKŻE: Seks-skandal w TVN! Tak znana dziennikarka dostała pracę

Telewizja TVN będzie teraz musiała przeprosić i wypłacić spore odszkodowanie w związku z emisją nierzetelnego i zmanipulowanego materiału.

– Pamiętacie reportaż TVN, w którym pokazano dom opieki, gdzie starsi ludzie byli przykuwani do kaloryfera i leżeli na podłodze? Właśnie Sąd Najwyższy uznał, że materiał był wyreżyserowany. TVN będzie musiał przeprosić właścicielkę domu opieki  – czytamy we wpisie na Twitterze zamieszczonym przez Pawła Słowika z „Dziennika Gazety Prawnej”.

To nie pierwszy wyrok w tej sprawie. Wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy orzeczenie wydane przez organ pierwszej instancji, zgodnie z którym telewizja TVN musi zapłacić 50 tys. zł odszkodowania i opublikować przeprosiny w związku z naruszeniem dóbr osobistych właścicielki domu spokojnej starości.

Okoliczności skandalicznego reportażu

ZOBACZ TAKŻE: Co tam się stało?! Szokujące sceny w programie TVN na żywo

Skandaliczny reportaż został wyemitowany w 2013 roku w ramach programu „Uwaga!”.  Zaprezentowano w nim dwóch pacjentów. Jednego przywiązanego do kaloryfera, a drugiego leżącego na podłodze, który miał zsunąć się z łóżka nie posiadającego odpowiednich zabezpieczeń.

Z wypowiedzi właścicielki domu spokojnej starości wynika, że wideo zostało zafałszowane przez zwolnionego pracownika w ramach zemsty. Wypowiedź ta znalazła się w nagraniu.

Sąd Najwyższy uznał, że dziennikarz TVN nie wykazał się należytą starannością przygotowując materiał o domu opieki. W związku z emisją zmanipulowanego materiału TVN musi zapłacić właścicielce ośrodka 50 tys. zł odszkodowania i opublikować oficjalne przeprosiny.

Źródło: tvp.info

...

Zobacz również

Uwierzysz, że one mają tyle samo lat?! Gwiazdy w tym samym wieku

Największe kompromitacje polskich gwiazd [ZOBACZ!]