Portal TVN24 ujawnił tajną naradę. Przerażające słowa czołowego ministra

Portal TVN24 ujawnił tajną naradę. Przerażające słowa czołowego ministra

TVN24 opublikował interesujący materiał, dotyczący decyzji ministra środowiska. Chodzi o temat związany z odstrzałem dzików. Czy publikacja stacji rzuci nowe światło na tę sprawę?

TVN24 dotarł do nagrania, które z całą pewnością zawiera wartościowe informacje dla widzów, przyglądających się doniesieniom z Sejmu. Nagranie sporządzone zostało podczas zamkniętej narady w siedzibie Ministerstwa Środowiska, w ostatnich dniach 2018 roku. Wzięli w niej udział między innymi minister środowiska Henryk Kowalczyk, a także przedstawiciele okręgów łowczych. Sprawa dotyczyła rozprzestrzeniającego się w Polsce w trybie błyskawicznym groźnego wirusa ASF. Wynika z niej, że niektórzy przedstawiciele okręgów łowieckich byli mocno sceptyczni co do pomysłu masowego odstrzału dzika.

TVN24 ujawnia nagranie. W tle problemy Ministerstwa Środowiska

Spotkanie zostało zarejestrowane przez jednego z uczestników, wbrew prośbie prośbie o nierejestrowanie narady. Autor nagrania przekazał je dziennikarzom TVN, których to stacja je następnie opublikowała. TVN24 oznajmił, że zwrócił się z prośbą do rzecznika prasowego ministerstwa o skomentowanie sytuacji.

Minister środowiska o dzikach. Nagranie trafiło w ręce dziennikarzy

Podczas wspomnianej narady obecny był również szef Polskiego Związku Łowieckiego oraz zastępczyni ministra Kowalczyka - Małgorzata Golińska. - Oczekiwanie jest jednoznaczne. Nawet jeśli rzeczywiście jest już trudno upolować dzika w tych strefach, to przynajmniej rolnicy muszą być przekonani, że zrobiliśmy wszystko. Wobec tego apel jest taki, żeby zorganizować te polowania i to w trybie jak najszybszym - mówił minister podczas narady za zamkniętymi drzwiami. Później odniósł się do efektów, które burza wokół odstrzału dzików miała wywołać w opinii publicznej. - To jest taki moment do końca lutego. Wobec tego ja miałbym taki apel, a właściwie nawet zalecenie, żeby we wszystkich okręgach organizować te polowania wielkoobszarowe - mówił Kowalczyk. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Minister poinformował również zebranych, że polowania powinny być najbardziej intensywne na obszarach bezpośrednio zagrożonych ASF. Na nagraniu słychać również rozmowy między przedstawicielami okręgów. Jasno z nich wynika, że liczba dzików zabitych od 2014 roku jest dla nich ogromną ilością. W ocenie dziennikarzy jest to jasne świadectwo tego, że problem ASF jest dużo bardziej poważny niż się wydaje. Minister, apelując do myśliwych o organizację polowań wydawał się nawet nie mieć zbyt dużych nadzijach na sukces, zaś głównym celem miało być zagwarantowanie bezpieczeństwa zwierzętom zagrodowym. To właśnie rolnicy są grupą, którą najbardziej dotknął problem wirusa.

Co to jest wirus ASF?

Wirus ASF przenosi się na butach ludzkich, przez ptaki i inne zwierzęta. Jeśli jedno zwierzę w gospodarstwie zachoruje, oznacza to potrzebę utylizacji całej trzody. Oznacza to katastrofalny kryzys polskiej branży mięsnej, a dla samych rolników - stracenie dorobku życia. Stąd też wyjątkowe zdawały się wizerunkowe ruchy polityków, którzy mieli "powstrzymać wirus". Jak wiadomo polowania odbyły się na mikroskopijną skalę, zastrzelono zaledwie niecałe 3 tysiące dzików. O taki przebieg spraw walczyły środowiska, które ochraniają zwierzęta. Z pewnością teraz potrzebne jest realne rozwiązanie, które odwróci los polskich gospodarzy. Co teraz będzie z epidemią ASF oraz rolnikami? Tego dowiemy się, gdy minister Henryk Kowalczyk ustosunkuje się do zapytania stacji TVN24. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Małgorzata Kożuchowska z partnerem. Fani osłupieli wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Gwiazda i ona to dwie skrajności!
  3. Kobiety oburzone przed Walentynkami! Skandaliczna promocja w Rossmannie
  4. Wstrząsające wyznanie Dody. Przez nowotwór nagle wywieźli go w czarnym worku
  5. Polacy zginęli w wypadku za granicą. Ujawniono wstrząsające fakty
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Gazeta
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News