TVN ujawnia wbijającą w ziemię aferę. Po tym nigdy nie pojedziecie do pracy w UK i nie pozwolicie bliskim

TVN ujawnia wbijającą w ziemię aferę. Po tym nigdy nie pojedziecie do pracy w UK i nie pozwolicie bliskim Źródło: Screenshot/Superwizjer

TVN przekazał szokujące informacje o pracy w Wielkiej Brytanii. To, co ujawnili dziennikarze, jest przerażające. Już nikt nie zdecyduje się pojechać na wyspy w celach zarobkowych.

TVN pokazało wstrząsający materiał o tym, jak naprawdę wygląda praca w Wielkiej Brytanii. Tak dramatycznych faktów nikt nie mógł się nawet domyślać. Przerażające praktyki zagranicznych pracodawców są oburzające. Każdy Polak powinien o nich wiedzieć.

TVN pokazał, jak naprawdę wygląda praca w Wielkiej Brytanii. Nikt się tego nie spodziewał

Historią, która mrozi krew w żyłach, podzielił się Andrzej. 55-latek postanowił wyjechać, aby zarobić pieniądze na operację córki.

- Znałem koleżankę w Polsce, która znała Cygana. Zadzwoniła do niego. Ja z nim rozmawiałem i on się zapytał, czy chcę pracować. Powiedziałem, że tak - opowiedział dziennikarzowi TVN.

Pojawił się w Birmingham i od tej chwili nic nie układało się tak, jak powinno. Mężczyźnie odebrano dokumenty, a kolejne siedem miesięcy spędził na przymusowej pracy w fabryce. Pracodawca nie okazywał mu ani odrobiny ludzkich uczuć.

- Przez dwa miesiące u niego mieszkałem i spałem na wykładzinie na piętrze w pokoju. Nie mogłem się kąpać w łazience, ani załatwiać w toalecie. Musiałem to robić w reklamówkach albo w wiaderko i swoje odchody wynosić osobiście - wspomina.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmuszanie do pracy i zastraszanie są na porządku dziennym. Wiele osób cierpi

Inny przykład to Magda i Robert, którzy przenieśli się do Wielkiej Brytanii po tym, jak ich firma splajtowała. Przyjaciel poprosił ich pomoc - chciał, aby użyczyli mu swojego adresu. Do pary zaczęły przychodzić tajemnicze listy, a w końcu okazało się, że zostali sprzedani jako niewolnicy polskiej grupie Romów.

Od tej pory Magda stała się słupem od zakładania fałszywych kont bankowych, a Robert pracował na budowie za znikome wynagrodzenie. Ich prześladowca straszył, że w razie nieposłuszeństwa zabije ich rodziny w Polsce, a kobietę sprzeda do agencji towarzyskiej.

Jak donosi TVN, historii takich jak te jest o wiele więcej. Okazuje się, że w Anglii niewolnicza praca jest na porządku dziennym.

Zagraniczni pracownicy na wyspach brytyjskich przechodzą przez ciężkie chwile. Są traktowani nie ludzko

Dziennikarze TVN ujawnili, że bardzo wiele osób, które przybywają do Wielkiej Brytanii szukając lepszego życia, pada ofiarami handlu ludźmi. Traktuje się ich w najgorszy sposób, są zastraszani i szantażowani, nie mają żadnej możliwości ucieczki. Ponadto, zmusza się ich do wykonywania najcięższych prac, za które nie otrzymują żadnej zapłaty.

Jak podaje rządowy raport, 13 tysięcy ludzi jest traktowana właśnie w taki sposób. najczęściej dotyczy to prac w gospodarstwach domowych i rolnych oraz w przemyśle. W przypadku kobiet najczęściej są zmuszane do prostytucji.

Problem nie dotyczy tylko Polaków. Podobne doświadczenia mają także mieszkańcy Albanii, Wietnamu, Chin i Nigerii, a podawane oficjalnie dane przypuszczalnie są bardzo zaniżone. Prawdziwa skala niewolnictwa w Anglii może być o wiele większa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak pokazał młodszą siostrę. Ewa Szpak jest oszałamiająco piękna
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Annę Lewandowską rozdziera tęsknota za rodziną. "Wyjazdy służbowe, rozstania"
  4. Tragedia. Młodszy braciszek zabił 6-letnią siostrzyczkę na oczach matki
  5. Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Trudno uwierzyć, że już dawno osiągnęła wiek emerytalny
  6. Żona Sławomira płakała i cierpiała przy porodzie. Jak wygląda synek króla disco polo?

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News