Dziś odbył się pogrzeb legendarnego aktora seriali TVP i TVN. Na rozrywającej serce uroczystości artyści z pierwszych stron gazet

Dziś odbył się pogrzeb legendarnego aktora seriali TVP i TVN. Na rozrywającej serce uroczystości artyści z pierwszych stron gazet Źródło: .

TVN pożegnał niedawno jednego ze swoich serialowych aktorów. Na pogrzebie aktora pojawiło się wiele znanych osobistości.

TVN przy realizacji seriali "Niania" i "Na Wspólnej" współpracował z legendarnym polskim aktorem - Tadeuszem Plucińskim. Niestety, pod koniec kwietnia, słynny aktor zmarł.

TVN żegna aktora - znane osobistości na pogrzebie

Tadeusz Pluciński zmarł w wieku 92-lat w Skolimowie, w Domu Artystów Weteranów - czyli ośrodku opieki dla emerytowanych aktorów. W ostatnich godzinach życia towarzyszyła mu najbliższa rodzina. Gdy aktor był na łożu śmierci, była przy nim jego czwarta żona, Jolanta Wołłejko, oraz dwóch synów. Według "Super-Expressu", w ostatnich chwilach życia, aktor przyjął księdza i się wyspowiadał. 

Zasłużonego aktora pochowano na warszawskich Powązkach. Na ceremonii pogrzebowej Plucińskiego pojawiło się wiele znanych i popularnych osób. Oprócz żony i synów zjawili się znani aktorzy, jak Piotr Polk, Teresa Lipowska czy Jolanta Mrotek.

Tadeusz Pluciński - kim był

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, znany jest głównie z ról filmowych amantów. Przez lata występował na deskach kilku teatrów, najdłużej w Teatrze Polskim, bo aż 9 lat!

Aktor zagrał wiele ikonicznych ról, czym zapisał się w historii polskich seriali. Zagrał m.in. w "Czterdziestolatku" i "Alternatywach" Stanisława Barei. W słynnej "Karierze Nikodema Dyzmy" zagrał Jaszuńskiego, ministra rolnictwa. Miał też kilka ról w serialach z XXI wieku, zaliczył epizody choćby w "Na Wspólnej", "Niani" czy "Ojcu Mateuszu". Dłużej grał w "Na dobre i na złe" w których odgrywał rolę Wójcika seniora.

Jeśli chodzi o historię filmową polskiego aktora, zagrał choćby kaprala Bronisław Grudzińskiego w "Westerplatte", trenera miotaczek w słynnej komedii Stanisława Barei "Poszukiwany, Poszukiwana" czy ikoniczną role Pana Jurka w "Hydrozagadce"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Największy czaruś polskiego kina? Bardzo możliwe. Przystojny, szarmancki, przy tym z dozą dystansu do własnej osoby. - napisała jedna z internautek  na portalu "Filmweb".

Za swoje zasługi dla polskiej kinematografii został wyróżniony licznymi odznaczeniami. Otrzymał choćby w 1978 roku Złoty Krzyż Zasługi oraz Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury". Ponadto został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1985), Medalem 40-lecia Polski Ludowej (1985), a także Srebrnym Medalem "Zasłużony w Kulturze Gloria Artis". 

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Jastrząb Post

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News